| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna am 14ani aproape 15 si când ma masturbez uneori nu spremez deloc si alta data spermez doar un strop e normal!?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma are nevoie de 10 zile sa se produca.
Masturabandu-te des, este explicabil de ce productia de sperma se reduce sau nu se mai produce. Ai grija, ca se ajunge la eliminarea de sange, lesinuri sau chiar moarte, de la masturbarea excesiva.
Citeste aici:
https://www.realitatea.net/......66317.html

https://www.libertatea.ro/ultima-ora/a-murit-in-timp-ce-se-masturba-350772

https://www.cancan.ro/......i-19654989

| corbulalbrosu a răspuns:

La aceasta varsta se poate considera ca este normal sa se intample asa cum ai precizat, fiindca organele tale reproducatoare inca sunt in faza de dezvoltare, dar inca NU sunt complet maturizate. Probabil ca este nevoie sa mai treaca minim 6-12 luni, pana ce maturizarea va deveni completa/fdefinitiva. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, pentru varsta ta, este normal. Pentru ca organele tale sexuale nu sunt pregatite pentru ejaculari in serie.

| ywar a răspuns:

Citeste cartea de anatomie. Spermez? Vai de tine, nu meriti nimic.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pentru ca nu esti destul de excitat!
Sau pentru ca o faci prea des!
Este Destul de normal stai linistit!
Si se spune Ejaculez!

| darrio2007 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

In alta intrebare a lui a folosit „ejaculez". Acum uitase cuvantul corect.

| Selenamontoya a răspuns:

Eu cred ca e normal unii băieți ejaculeaza mai puțin alții mai mult, poate ca tu nu te exciți când te masturbezi singur, poate ca tu ai nevoie de o persoana fizica care sa te stimuleze.

| Stan_Andrei_1999_lacR a răspuns:

Eu am 13 ani și fac acest lucru aproape zilnic și ejacule foarte mult. Sincer sa fiu nu știu ce sa îți spun. Probabil au dreptate ceilalți!