| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, am 15 ani și când mă masturbez nu ejaculez mai deloc, uneori extrem de puțin, un strop foarte mic și lichid, e normal?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca organele aparatului tau reproducator, inca nu ai ajuns in stadiul de a fi pe deplin maturizate. Probabil ca nici organismul tau nu este suficient de bine dezvoltat pentru varsta ta. Trebuie sa astepti ca maturizarea organismului tau sa devina deplina si definitiva, fiindca doar din acel moment si cantitatea de sperma produsa va fi cel mai probabil suficient de mare. Multa sanatate!

| QElenaBoghiu a răspuns:

Apetitul sexual si cantitatea de sperma ejaculata difera de la barbat la barbat.
Esti inca la inceput de pubertate si aparatul tau reproducator abia a inceput sa functioneze.
Ia-o usor si explora-ti corpul. masturbarea este o activitate placuta dar fara sa faci o obsesie dine a, ca-ti poate afecta viata sexuala de mai tarziu.

| Sebastian147852 a răspuns:

Ai rabdare ca o sa vina toate la timpul lor.