| Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj a întrebat:

Buna, am 15 ani. Am avut o problema cu smegma, îmi tot aparea.Iar acum de câteva zile capul penisului este puțin încrețit.Sa fie oare din cauza ca am răcit la rinichi?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La rinichi nu racesti, acolo se afce infectie numai daca ai vreo boala de rinichi.
Smegma nu are nimic cu rinichii ci cu igiena locala a penisului. cauza nespalarii.
Spala-te in fiecare dimineata si seara, cu apa calda sai sapun pe penis si prin faldurile lui, ca sa elimini orice secretie care curge din penis.