| codita3000 a întrebat:

Buna am 18 ani si de 4 zile am capul penisului si pielea care o acopera iritata..in plus mii se formeaza acea "branza"..am fost racit si am facut un tratament cu antibiotice..sa fie oare asa cauza? ..plus ca am si unele mici mancarimi.ce tratament sa folosesc? Nidoflorul e bun? nu am avut contact sexual!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| epurasu a răspuns:

Ai raspuns la mesaje.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai făcut o CANDIDOZĂ ( de la antibiotice )!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului prezumtiv şi apoi vei primi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie şi CERI Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca pielea de pe capul penisului este iritata, este de la obiceiul tau de a nu te spala zilnic pe penis

| Azµre a răspuns:

Mergi la medic să ți se prescrie un tratament care să aibă efect.