| Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj a întrebat:

Am 15 ani și am o problema cu capul penisului (smegma) acum o săptămână. Țin să menționez ca aproape două zile nu am curățaț-o deoarece nu am fost acasa și nu prea am avut cum, foarte puțin.Iar acum de câteva zile este oarecum incretit.La început a fost mai mult acum a început să nu mai fie chiar așa incretit. Am vorbit cu părinții despre problema asta și au spus ca eu in copilărie am fost operat de fimoza și pățeam la fel atunci. Sa mă sperii din cauza incretiturii?
Țin să menționez ca urina este galbena.
Părinții mi-au zis sa îl spăl bine in fiecare seara și să nu mă aștept să treacă în câteva zile.
De vreo 4 zile smegma a dispărut (acel lichid alb) iar acum pe capul penisului se desprinde oarecum o piele/smegma uscata nu știu ce este.
Întrebarea mea este daca problema asta este de speriat sau o sa treacă în câteva zile... *Penisul nu mă ustura*

11 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Stai linistit, e bine daca urmezi sfatul parintilor si te speli. O faci pentru binele tau, nu pentru altii.

| darrio2007 a răspuns:

Spala-te in fiecare seara cu apa si sapun. Si daca nu ai fost acasa doua zile nu te puteai spala acolo unde ai fost?
Doar nu ai fost prin desert.

| Violleta2022 a răspuns:

Si tu de 4 zile nu ai fost la nici o baie sau wc?
Ai facut pipi pe strada?

Din cate stiu eu exista baie peste tot in lume, oriunde ai merge, deci nu ai scuza sa nu te speli zilnic la cuc!

| Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj explică (pentru Violleta2022):

Nuu undeva la 24 de ore nu m-am putut spala in rest am făcut lucrul asta. Am o întrebare după ce fac baie seara să îmi dau cu crema de galbenele?

| Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj explică (pentru Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj):

Penisul este oarecum putin uscat daca spun bine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj):

Nu pui niciodata crema de galbenele pe un penis murdar, care are resturi de urina si sperma de peste zi!

Penisul NU are nevoie de crema, fiindca are propria lui secretie cu care il protejeaza!
Spala-l dimineata si seara cu apa calda si sapun, asa cum am explicat, pe toata lungime alui dar si prin faldurile lui, ca isi va revenii!

| Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj explică (pentru Violleta2022):

Hey am vorbit cu un doctor pediatru care m-a ajutat în copilărie și mi-a spus sa îl spal bine seara după care sa îl dau cu rivanol urmând să pun un strat subțire de baneocin. este bine ceva spus?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj):

Daca asa ti-a spus medicul... apai nu ma mai intreba pe mine.
Cum cucul tau NU aa fost operat si nu are rana deschisa, nu are nevoie de rivanol si nici creme, fiind suficient sa-l sanatos sa-l speli ZILNIC corect si bine cu apa calda si sapun.

| Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj explică (pentru Violleta2022):

Aa.da am înțeles dar de când dau cu baneocin se vede mizeria care "curge" oarecum.Pe suprafață pielii se vad niste iritații mici roșii. Oare daca continui să mă dau cu cremă va trece?

| mihai69 a răspuns:

Ești ok. Nu te alarma, doar spală-te regulat cu apă caldă și săpun. Când nu ai posibilitatea, folosești șervețele umede.

| Jwjajjsjsjjejjekwkkwjwj explică:

Țin să menționez ca din cauza încrețituri se trezește puțin mai greu (atunci când încerc eu sa îl trezesc) in rest se trezește foarte bine când mă excit sau când intervin acele "treziri" matinale