| angelica12 a întrebat:

am 15 ani. Iubitul meu are 17, il iubesc mult. Sunt inca virigina. E normal sa-mi incep viata sexuala cu el?

Răspuns Câştigător
| Katherine15 a răspuns:

Depinde și de tine. Dacă tu ești convinsă că te iubește și dacă te simți pregatită da... Dar eu zic să te gândești de 2 ori. Noroc. :*!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dupa ce implinesti 17 ani si jumatate, varsta minima permisa din punct de vedere medical. daca te iubeste chiar si foarte foarte putin, nici macar nu va deschide discutia pana atunci si nu va accepta in nici un caz, deci nu e nevoie sa ai astfel de ganduri atat de devreme. traiti-va frumos dragostea si cand vei ajunge aproape de majorat, o sa discutati si despre sex.

| IloveME a răspuns:

Da este normal!
Depinde si de timpul in care sunteti impreuna, daca si el te iubeste si daca crezi ca merita sa faci asta pentru el! in orice caz, mai asteapta putin, sa fi sigura de de tine, de el!
Succes!

| angelica12 explică (pentru IloveME):

Da el ma iubeste, suntem de aproape 2 ani impreuna... el ma va astepta pina cind voi fi eu pregatita.

| mona a răspuns:

Nu e normal dar e viata ta, tu decizi...

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Mai asteapta, macar sa implinesti 17 ani jum.
si chiar de il iubesti. Gandeste-te bine! e un moment unic si nu trebuie regretat.
La varsta ta, urla hormonii prin tine, dar trebuie sa-i controlezi si sa nu-ti distrugi copilaria de acum.

| h3r a răspuns:

"Iubitul meu... "

Nu, nu este normal.

| facepalmlol a răspuns:

Nu.

| Larisssaa a răspuns:

Bună!
Impăortant este să te simţi tu pregătită.
Dacă tu îl iubeşti cu adevărat, poţi.
Este viaţa ta!

Baftă! :*

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Dragostea e dragoste azi, maine nu mai e. O sarcina, ca minora, te va marca pe viata; un copil va trebui sa creasca alt copil. Nu te juca cu focul pana la majorat, macar.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Nu,nu e normal! Gandeste-te bine, inainte de a face chestia asta! Nu poti fi sigura ca dupa ce "se v-a plictisi" de tine, sau dupa ce o va face cu tine nu te va parasii! Asteapta sa-l cunosti mai bine! Spune-i ca nu esti pregatita, daca vrea chestia asta!:*

| angelica12 explică (pentru Schatzyyyyy):

Si eu vreau acest lucru.am vrut sa stiu doar daca este normal.noi ne iubim mai multca alta data.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Da,imediat! dumnezeu ti-o da s-o dai nu sa pleci cu ea in rai!

Răspuns utilizator avertizat
| dreamgirl94 a răspuns:

Mai asteapta, iti spun ca sfat, alte decizii iei daca esti mai mare... :*

| AnkaAncuta a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti... sa nu regreti... ai grija ca apoi s-ar putea sa te paraseasca straight face

| CominxIonut a răspuns (pentru AnkaAncuta):

Hehe. ce e atat de rau in a te parasi >? regula nr 1 daca te iubeste nu te paraseste! 2. daca te iubeste iti respecta deciziile 3. daca faci sex cu el crezi ca te va iubi mai mult? FALS

| Anastasya01 a răspuns:

O nu.)Nu o sa încep cu chestii de astea "eşti prea mică, du-te si făţi temele sau ceva de genul ăsta." Dar îţi spun că iubirea asta este doar o iluzie, mai ales la virsta ta.Are 17 ani. oare ce-i mai trebuie lui? mm?
Da desigur crezi ca il iubetsi si toate astea, însa cum crezi tu, dacă te desparţi de el, cum îţi va fi ţie.În fine e treaba ta. Însa raspunsul meu e categoric nu.)Nu conteaza desigur parerea mea, insa...Am şi eu 16 ani, puţin mai mult, dar îţi spun ca să nu te grăbeşti. Daca te iubeşte te aşteaptă.=)

| Stefana666 a răspuns:

Daca asta simti cu adevarat da. Ai grija, insa, ca este o decizie foarte importanta care trebuie gandita si cu creierul, nu numai cu inima. Multa bafta :*

| bluesky80 a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa nu-ti incepi viata sexuala acum. Este timp pentru toate, deocamdata concentreaza-te asupra invataturii pentru ca orice prost poate face sex! Succes!

| blablaboh a răspuns:

Nu esti inca prea mica mai asteapta 2 ani.