| MickeyAndryyy a întrebat:

Am 15 ani nu m-am sarutat niciodata, dar a aparut acest baiat extraordinar pe care il plac mult si il ador si el pe mine imi face tot timpul complimente imi aduce flori, perintii mei il cunosc, totul e ca in rai dar a inceput sa fie mai distant eu l-am mangaiat am stat langa el dar nu l-am sarutat credeti ca acesta e motivul? Nu prea stiu nu m-am mai sarutat si nu stiu cum e dar nu vreau sa il pierd! Ajutati-ma! Nu prea mai iesim impreuna ce ma fac? mi-a spus mai pe ocolite ca vrea sa il sarut dar nu mi-am facut curaj cryingcrying imi spune tot timpul ca sunt soarele lui si ca sunt mai frumoasa ca oricine daca si-a gasit pe altcineva care l-a sarutat ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LovelyMan a răspuns:

Nu te mai speria degeaba, chiar daca nu te-ai mai sarutat, retine ceva: oricine stie sa sarute, oricand. Sau daca vrei, in alta ordine de idei, nu exista un tipar de sarut!
Eu zic ca ar trebui sa iti lasi sentimentele sa intervina in comportamentul tau si sa faceti pasul. Saruta-l si apoi totul vine de la sine.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aoleu. apoi dacă e nevoie să-ţi spună pe ocolite că ar cam fi frumos să-l săruţi... păi relaţii sexuale cu el ai să întreţii la sfântu-aşteaptă. El s-a cam prins de asta şi, dacă are 16-17 ani... îl şi înţeleg de ce se îndepărtează.
Ia-ţi inima-n dinţi şi abordează-l pe el şi sărută-l cu foc, fără teamă, fără trac şi fără prejudecăţi. Dacă chiar îţi place omul, o să vezi că o să meargă de la sine.
Succes!
P. S.: Dacă chiar îl placi şi te simţi bine cu el... ai grijă cu procedezi să nu-l ţii prea mult în aşteptare cu viaţa sexuală (aşteaptă să faci şi tu 16 ani - 16 şi jumătate) căci atunci sigur îşi va găsi pe alta.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna! Nu e nimic rau in faptul ca nu te-ai sarutat pana la 15 ani, stai linistita.
In legatura cu baiatul care te curteaza, cred ca el ar trebui sa faca primul pas in a te saruta, nu tu sa il saruti prima mai ales daca esti timida si nu ai mai sarutat niciodata. Iar daca incearca sa te sarute si daca il placi, nu ezita, ai curaj, va fi frumos.Lasa-te purtata de val.
Bafta!happy

| pyma a răspuns:

Poi el ar trebui sa te sarute, nu sa-ti ceara tie sa il saruti. Poate nici el nu a mai sarutat pe cineva pana acum, dar nu-i bai. Fa-ti curaj si saruta-l tu, ceva ceva tot o iesi. Pentru ca este primul sarut, nu te gandi sa-i bagi limba pana-n gat sau ceva de genul, saruta-l usor pe buze si de acolo va descurcati voi happy Succes!

| alexbhasiatat a răspuns:

Asa e cum spune zerosen7en. toti stim sa sarutam. lasa-te purtata de val si ai sa vezi ca o sa fie foarte placut. succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact in aceeasi situatie sunt si eu crying( nu stiu sa sarut! helpsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iatzi inima in dintzi si sarutal odata, ce ashteptzi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa lasi rusinea la o parte. daca chiar tii la el, atunci nu mai sta pe ganduri si sarutal. lasa sentimentele sa intervina si lasate purtata de val, altfel il vei pierde ...multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema dar haideti sa va explic:
-prindeti buza lui intre buzele voastre ca si cum bei din pahar si masati buza apoi partenerul va trece mai departe si voi puteti da frau liber pasiuni NU TREBUIE SA STII SA SARUTI, eu ma iau dupa el mereu:*. XOXO