| CiobanuAlexandra309 a întrebat:

Bună..am 15 ani si..cu cateva minute in urma m-am masturbat cu degetul...cand l-am scos am gasit sange desi abia imi trecuse problemele...mi-am rupt himenul? m-am speriat rau, nu stiu ce sa fac sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Himenulnu se rupe atat die usor si mai ales din cauza unei degetici, acest lucru s-ar fi putut intampla doar in cazul in care acea pielita in cazul tau ar fi extrem de subtire. Provenienta sangelui in acest caz este cat se poate de usor de intuit fiindca aproape sigur, este de natura menstruala si pot afirma asta deoarece deocamdata aceasta (menstruatia) inca nu este in totalitate terminata. Multa sanatate.

| CiobanuAlexandra309 explică (pentru corbulalbrosu):

Am facut asta de multe ori...si acum m-am trezit cu sange si am sperat ca este inca de la menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CiobanuAlexandra309):

Nu are nici un rost sa intri in panica. In cazul in care sangele afost de culoare deschisa asa cum este cel proaspat atunci s-ar putea sa fi fost de la o mica leziune, fisura/ciupire a himenului dar care in nici un caz nu se poate numi/compara cu o dezvirginare/deflorare. In cazul in care culoarea sangelui era mai inchisa la culoare fiind oxidata, atunci sigur era o ramasita a menstruatie aflate pe terminate.

| CiobanuAlexandra309 explică (pentru corbulalbrosu):

M-am speriat pentru ca himenul a fost destul de elastic...si da a fost de culoare mai deschisa...mai folosesc si absorbante interioare..si ma gandeam cum e posibil..in orice caz..multumesc.

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Sari intr-un picior de trei ori, faci doi pasi in fata, doi in spate, iti dai cu capul o data de perete si gata! Ti-a trecut!
[adica vei fi mai putin lud]

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca te-ai dezvirginat.

| Rainmaker a răspuns:

Buna Alex!
Acum depinde si cata pasiune ai pus in lucrarea ta.Este posibil sa te si auto-dezvirginat dar se poate sa fie si niste "amintiri" tarzii de la ciclu.Nu-i un capat de tara! De ce sa te sperii? Au apus de mult timpurile in care barbatii considerau virginitatea o virtute.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Himenul se rupe destul de geu.
Stai linistita ca nu ai patit nimic.

| Bellee a răspuns:

Ibati,ce ai catat ai gasit. Felicitari.