| DODO2111111 a întrebat:

Am 15 ani si (fostul) 18 ne am cunoscut acum doua luni. In prima luna l am refuzat de mai multe ori sa fiu cu el. Era indragostit lulea de mine si ma gandisem sa i dau si lui o sansa. In primele zile ceva obisnuit, mi a cerut sa merg acasa la el. Nu se intamplase nimic intre noi...imi spunea ca vrea sa se culce cu mine si l am refuzat. Dupa o saptamana nu ne vazusem...si tocmai ieri l am chemat in parc..problema lui este ca eu de ce nu vin la el acasa. I am zpus ca nu am niciun motiv pur si simplu. Baiatu tot cu semnul intrebari... dupa cateva minute primea mesaje de la una "marius" i am citit mesajele... ma luase plansul, dar nu vazuse si i am intors spatele. Ma intrebase daca m am suparat..era si logic..de nervi l am impins...voia sa de a in mine... voiam sa l fac de ras in fata la toti din jur si pe el l a deranjat foarte tare... vreau sa stiu si eu ca poate de la atata iubire pe care i o port ma orbeste si nu ma face sa gandesc limpede ce vrea acest baiat. Mentionez ca in aceea zi...eu nu dormisem deloc si imi tot ceream iertare dar el nu mi raspundea... Sincer va spun ca baiatul e foc dupa mine, dar si el parea afectat si nu stiu daca mai am vro sansa la el...eu tot astept un semn ceva nu stiu ce sa zic..sau cum sa l abordez ca sa inteleaga ca nu vreau sa l pierd. Si inca mentione ca in ultimul mesaj i am zis ca nu l voi mai deranja crying si niciun semn. azi se tot uita dupa mine...dar nu stiuu. ajutati ma plz

10 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Normal ca nu mergi la el acasa dupa o luna, ar fi chiar culmea. Trebuia sa-i explici ca nu ai de gand sa faci nimic cu el pentru ca este prea repede. Nu am inteles foarte bine faza cu mesajele, vrei sa zici ca te insela cu " Marius "? Sau erau pur si simplu niste mesaje banale? De ce nu-l suni sa va intalniti sa lamuriti lucrurile, adica sa il intrebi daca te-ar astepta ( in privinta sexului ), daca vrea o relatie serioasa si cine dracului ii "Marius" ce legaturi au.

| Exilee a răspuns:

Ce nai'? Ti-ai gasit un obsedat sexual si cu parere de rau te anunt ca nu-ti vrea sentimentele sau binele, ci trupul. Ai mare grija, ca noi baietii suntem sireti. Eu zic sa pui accent foarte mult pe invatatura. Stii macar daca el a luat bac-ul? Ce are de gand sa faca cu viitorul lui? NU TREBUIE SA ACCEPTI SA FI DEZONORATA, sa-ti corupi o familie din cauza lui, ci fecioria (virginitatea) este foarte importanta si in fiecare trebuie sa-ti-o pretuiesti. Aici deja este vorba de orgoliu si ura pentru ca nu i acceptat sa te "culci" cu el si foarte bine! Nu-ti distruge viitorul din cauza lui, ci gaseste-ti un baiat la fel de inocent, cu care sa vorbesti deschis, sa-i spui ce simti si cine stie ce relatie frumoasa poate sa se nasca, dar ai grija cu acest individ ca ma tem ca s-ar putea baga in viata ta privata chiar si cand te vei desparti de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intr-adevar! Dragostea te-a orbit bine de tot, draguto!
In mintea ta, crezi ca te iubeste si ca iti vrea binele, ca isi doreste o relatie serioasa, dar in realitate, lucrurile stau altfel.
Probabil ca simte ceva pentru tine, dar e foarte posibil sa fie vorba despre o simpla atractie si sa-si doreasca doar o aventura. Sa te aiba, iar pe urma sa te dea la o parte. E greu sa accepti realitatea si sa admiti faptul ca baiatul la care tii nu e serios si ca nu isi doreste ceea ce-ti doresti si tu, dar daca esti desteapta si te gandesti in primul rand la tine, il vei refuza.

Daca va fi insistent si va incerca sa te seduca, dorindu-si sa ajungi in patul lui, nu accepta! Nu-ti incepe viata sexuala la o varsta atat de frageda, deoarece va avea urmari urate si, daca stai sa te gandesti, un baiat ca el nu merita sa i te daruiesti!

Totul depinde de tine! Te pup si o seara frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau te insala cu Marius si tu iti ceri scuze pentru asta? Bravo tie, dovedesti tarie de caracter!

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

De ce sa iti ceri scuze? E clar ca tipului ii trebuia o tarfa. Ei bine, tu n uesti de asemenea teapa! Si mai ales, daca si voia sa dea in tine. TRebuia sa ii tragi una la problema si sa il lasi in plata Domnului!
E un animal in calduri deghizat in om, asta e! Nu e innebunit dupa tine, e innebunit dupa sex! Trezeste-te! Ai si vazut ca era sa dea in tine, desi ai putea scrie legat, sa intelegem si noi mai bine ce vrei sa spui, deci, daca vrei sa fi carpa lui, by all means, continua. Daca nu, pune punct!

| fataciocolata a răspuns:

Daca de abia vacunoasteti de putintimp si deja ti-a propus sa mergi la el acasa e clar ca nu are ganduri serioase cu tine si vrea decato aventura.Pentru binele tau, cel mai bine este sa te desparti de el, parerea mea.
Sper ca ti-am fost de ajutor, funda?

| Adinnaaaa a răspuns:

| Deputat a răspuns:

18 ani baiatul deja vrea sex cat de cat regulat... tu la 15 ani crezi ca el o sa te astepte jumate de an? poate ca da, dar pe la spate se va culca cu altele...