| RxCr a întrebat:

Eram saptamana trecuta la un concert cu o prietena, cand deodata a aparut si el in peisaj.Nu-l cunosteam, il mai vazusem de 2-3 ori prin oras pana atunci, mi se paruse dragut de prima data, dar acum era si mai si, vroiam sa-l am cu orice pret. El era cu inca un baiat, noi ne-am dus pe langa ei, le-am facut ochi dulci de cateva ori, s-au prins, si la sfarsitul spectacolului s-au oferit sa ne conduca acasa.Am acceptat, am stat la taclale vreo 2 ore, totul merge bine, vorbeam deschis, parea ca ne cunoastem de-o viata.Am mai vorbit la telefon in seara aia, si a doua zi ne-am vazut din nou. Iarasi, totul mergea perfect, ne intelegeam extrem de bine, nici nu ma asteptam sa fie chiar atat de frumos.Eram sigura ca ma place, n-a dat niciun semn cum ca n-ar vrea sa fie cu mine, in fine.In urmatoarea zi stabilisem sa ne vedem, dar m-a sunat cu o ora inainte si mi-a zis ca nu mai poate ajunge din cauza a nu stiu ce probleme.Nu mi-a venit bine, da' am zis sa-l inteleg, poate chiar avea omu' treaba, mai ales ca e sportiv, si stiu ca nu poate fi disponibil 24 din 24.Au mai trecut cateva zile in care nici macar n-am mai vorbit, eu nu-s genu' de om care sa faca primul' pas, si daca nici el n-a mai facut nimic, am ramas asa, cu ochii-n soare.Ne vazusem intamplator in parc, dar doar ne-am salutat si atat.Il intrebase prietena mea daca chiar ma place si vrea sa fie cu mine, iar el a zis ca da, numai ca daca si eu vroiam cu adevarat ceva de la el, trebuia sa-l chem sa vorbim intre 4 ochi, nu sa trec pe langa el de parca nu l-as fi cunoscut. Dupa cum spuneam, nu-s eu omu' care sa faca primul' pas, dar daca as sti c-o sa mearga, as face-o si p-asta, ca nici el nu e prea indraznet, din potriva.Acum voi ce ziceti, merita sa ma duc eu la el, poate-poate iese ceva? Imi doresc tare mult sa fiu cu el, e genu' de baiat bun, inteligent, glumet, educat si n-as vrea sa-l pierd...
Fundita pentru. cel mai bun si argumentat raspuns!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asemenea baieti sunt cam rari,il poti pierde usor daca astepti sa vina el la tine.Un telefon poti si tu sa dai,sa afli ce mai face, unde a disparut, de ce...Ai si sa-i spui lucruri care va privesc doar pe voi doi,deci, trebuie sa va si vedeti! Asa ca, nu o mai lungi.Mult noroc!

| Sweet111 a răspuns:

Buna!
Cred ca acum si el se ghindeste la aceias ce sa faca sa faca el oare primul pas ce o sa se intimple da sa mai astept poate facea ea primul pas.bla bla bla!
fa primul pas Tu daca el nu indrazneste poate se primeste ceva.winking
Succes! love struck

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Din cate am citit sunteti aman2 foarte orgoliosi.
Orgoliu strica mai mereu relatiile si nu e bine.
Fa tu primul pas si du-te la el, dar vezi sa nu te ia de fraiera.
ppa

| anonimutz a răspuns:

Asta e sansa ta! Daca iti place de el de ce nu! Fa uh primul pas! SuCceSS!