| anonim_4396 a întrebat:

Deci sa incepem cu inceputul:
Eram eu in clasa a V-a (a5a)... Din clasa a3a imi atragea atentia un smecheras de clasa a6a. Nu simteam ceva special, doar eram curioasa sa vad care era treaba cu el. Pana in clasa a4a nu facusem nimic, pana spre sfarsitul ei. Erau ultimele luni de scoala, ma rog zile, si aveam sportul ultima ora. Treabuia sa plec acasa cu o prietena - noi doua eram ultimele care plecau de fiecare data - si statea smecherasul -pe care nu prea il mai vazusem- in curtea scolii cu grupul lui de baieti, bineinteles fiind vara fiecare cu cate o inghetata in mana, el le trase un cot baietilor de langa el si ramasera cu totii masca, exact atunci cand treceam pe langa ei.

Nu ii mai dadusem prea multa atentie pana pe la inceputul lui august... Intr-o zi mergeam cu vara mea mai mica pe langa cateva blocuri si cand ma uitasem spre niste banci, iar il vad pe baiatul respectiv cu prietenii... Trecem eu si verisoara mea pe langa ei - el imi zambeste si ma examineaza din cap pana in picioare, comentand la adresa sandalelor mele, ca doar nu degeaba ii spun smecheras-.

Ziua urmatoare eram cu niste rude si prieteni pe o banca...
Trece respectivul tip cu bicicleta pe acolo si imi zambeste insistent, dar fiind neatent era sa dea peste o masina parcata; nu se intamplase nimic din fericire.

Asa, incepeam eu clasa a5a si atunci se stie ca trebuie sa faca cls. de a5a coroana pentru cele de I. O zbugheste ca un nebun pe langa mine acel tip, inghesuindu-se pe acolo cu un buchet de flori. Eu nebagandu-l in seama si fiind atenta la pitici scutura buchetul sau spre mine, uitandu-se ca la bombe el si prietenii lui.

Urma vestea cea mare, adica urma sa fiu la acelasi etaj cu el, in clase paralele.

Pe la sfarsitul lui septembrie dupa ce imi facusem curaj si invatasem putin cum sa flirtez, il asteptam intr-o zi sa incep o conversatie. Bine, ca eu eram si timida, fricoasa si speriata ca de bombe. Ziua cea mare: nu apare la scoala decat mai spre dupa-amiaza. Eu eram ingrijorata si incepeam sa imi pierd curajul pe care-l avusesem in acea dimineata. Dar iata-l intrand in scoala... Atentie ca intru eu in actiune:
-Salut!
El se uita speriat la mine si vrea sa urce pe scari, dar eu ca o nebuna il prind de mana si spun :
-Ma intrebam daca ai vrea sa fim amici...
El rade discret, crede ca glumesc si fuge ca de moarte pe scari.
O iau si eu ca fulgerul pe scari spre clasa de la etajul al doilea tremurand ca varga si grena la fata. Nu mai iesisem in pauza si acasa o zbughisem fara sa ma uit in stanga, dreapta sau in spate.

A doua zi eram de servici cu o prietena si trebuia sa ud buretii sa sterg tabla. Am uitat sa zic ca baia era langa clasa lui. Statea la geam cu inca doi, nu ma vazuse cand mersesem la baie, dar cand ma intorceam le spune prietenilor "Uite-o pe aia de ieri" sau ceva de genul. Aaa, in ziua precedenta cand isi vazuse prietenii care coborau pe scari ii intrebase :"Ce are asta, e nebuna?" aratandu-ma...

Dupa aceasta zi aveam sportul si ghici ce? El nu stiu de unde aflase la ce ora am sportul si venise cu 2 tipi. Comentau, comentau si comentau la orice miscare. Eu eram incordata si atenta sa nu fac vreo greseala. Abia dupa jumatate de ora plecasera si puteam sta linistita.

Apropo, in toate zilele de cand incepuse scoala imi zambea, ca amandoi stateam pe hol. Si imi zambea mereu. Cand trecea un grup de fete prin fata lui, tot el se ridica pe varfuri sa ma vada.

Si chiar imi placea la nebunie si eram suparata cand nu-l vedeam.
El era o schija (slab) si eu mai "plinuta" sa zicem nu chiar bat.
Intrebarea e : Oare ma placea acel smecheras?
Astept raspunsuri, va rog! Merci.

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! da, te place acest smecheras. inca mult precis este de felul lui timit da vrea sa para smecher. asa este firea lui. fa-ti inca o data curaj si spune-i salut! si zambeste-i. o sa-i placa baga-l in seama poti sa ai ceri nr de telefon id de mess. cine stie poate te alegi cu un iubit.batting eyelashes noroc!

12 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Precis te place... dar nu fi plictisitoare cu amanunte...ca in textul de mai sus!

| nicol20 a răspuns:

Poate te place dar nu vrea sa iti arete eu iti dau un sfat fi indiferenta si daca va vrea sa stea de vorba cu tine lasa-l pe el sa faca primul pas nu te mai umili ca pe urma ai vazut si tu sta la barfa cu baieti si vorbesc intre ei.Nu il baga in seama fi indiferenta ca atunci te faci tu mai misterioasa eventual mai raspundei si tu la priviri din cand in cand. Sper sa te fi ajutat. Bafta

| x4z5 a răspuns:

Ohoo asta da poveste lunga...laughing
Nu am mai citit atat din clasa VI...

Mai mult ca sigur te placewinking

Ori doar face misto...

Incearca sa mai vorbesti cu el, poate iti cere un nr de tel/Id si cine stie...

| innocent_9644 a răspuns:

Uhh...
Fa rost de id. ul lui si vorbiti acolo.
Asa poate incepeti o pritenie, sau mai mult de atatsmug
Nu stiu, e posibil sa te placa, iar cand spune "uite. o pe aiai de ieri", ei bine, cam asa sunt baietii in "grup". Nu stiu ce sa spun, cel mai bine ti.am spus, e sa faci rost de id. ul lui si vorbiti acolo.
da ai grija sa nu te ia la misto.

bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand esti, ai fost in clasa a 5'a.La varsta aia nici unu dintre voi nici nu stiti pe ce planeta traiti, dar in fine.

da, exista posibilitatea sa te fi placutlaughing:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine stie poate vrea sa se distreze cu tine
asa am patit si eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io cel putin am tupeu:fa ca mine:vb cu el in pauza(tot smecheras), intreaba-l ce pre are-la mine nu prea trebuie ca ma intreaba eltonguesg problema ii ca el sta cu aproape toate fetele si...nu stiu.ma simt cam najpa.in fine! next step pentru tine:cere-i id ca orice fata normala da nu asa dintr-o data.intra-n vorba cu el ceva ceva de undeva si "din intamplare"pomeneste de mess sau ceva sa ti so stricat netu si ca azi trebuie sa vina cineva sa il repere, etcetc... apropo! eu abia astept sa vina pauza sa il vad iarlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fainuta povestea apropo.are drama, fericire, comedie si de toate:pscriitoare scrie pe tine:p

| ilinca18 a răspuns:

Cred ca te place. Dar ai grija ca s-ar putea sa vrea doar distractie!happy

| Deviliz a răspuns:

Cred ca da... dar se poate sa isi bata joc de tine ai grija mai bine!

| Deviliz a răspuns:

Cred ca te place! Dar se poate sa isi si bata joc de tine asa ca ai is grija mare.

| RokkoChanen a răspuns:

Ce sa zic, frumoasa poveste, dar. cel putin cand eram eu la gimnaziu era o placere pentru noi baieti si sa ne uitam dupa fete frumoase, sau sa stam cu cele din clasa, nu stiu ce sa zic, cred ca totul a fost in mintea ta, iar el nu prea a dat mare importanta