| sydau a întrebat:

Am 15 ani, si imi doresc foarte mult sa imi incep viata sexuala alaturi de prietenul meu. Ce sfat imi dati? Va rog, fara jigniri sau alte cuvinte urate.

Răspuns Câştigător
| Ljr a răspuns:

La varsta ta nu inteleg dc ai vrea sa iti incepi viata sexuala... ai tot timpul din lume pentru a face asta si nu poti sti daca este persoana potrivita pentru tine, nu ma intelege gresit dar din punctul meu de vedere mai asteapta pentru ca nu este un lucru cu care sa te mandresti ca il faci. daca chiar te iubeste te va asteptawinking sper sa iti fi fost de ajutor.

16 răspunsuri:
| Ixchel a răspuns:

Vei regreta daca faci acest lucru cand vei intalni un baiat la care chiar tii si iti vei da palmi ca nu ai stiut sa astepti happy

| ApaMineralaPlata a răspuns:

Depinde de cat timp sunteti impreuna si daca te simti pregatita sa-ti incepi viata sexuala. Esti sigura? Ai destula incredere in el? Inainte de a lua o decizie puneti intrebarile astea ca poate acum te simti pregatita dar dupa ceva timp o sa-ti para rau sau o sa regreti ca te-ai culcat cu el poate nu e el persoana potrivita pentru tine. Trebuie sa te gandesti ca esti inca tanara la 15 ani, ar trebui sa mai astepti putin macar sa ai 16-17 ani. Bafta!

| Emena a răspuns:

Spune-i lui, nu noua. Sfaturi? Sa se protejeze

| epurasu a răspuns:

Sfatul meu este sa mai astepti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mai AŞTEAPTĂ încă 2-3 ani!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Domnisora de ce iti doresti sa iti incepi viata sexuala!
Gata nu imi rezisti? Au inceput sa urle hormoni in tine vrei p..la?
Aoleu vai de capu tau.
Esti o cauza pierduta imi pare rau ca iti spun asta.

| h3r a răspuns:

Nu-ți mai dăm nimic că ți l-ai dat singură.

| Wøodenpints a răspuns:

Ce sfat ti-ar putea da niste străini?
La mai mulți...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cine? cu mucosul ala din poza? mai bine iti vezi de treaba si te comporti ca o ploada ce esti. vrei sa faci copii?

tine minte: te culci cu cineva cand crezi ca esti capabila sa cresti un copil. si daca vei fi capabila la 25 atunci sa te culci cu cine vrei. pana atunci, ocupa-te de propria dezvoltare.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Din cauza factorilor externi ( Fast Food, stres etc. ) copii se maturizează mult mai repede și mor la fel de repede, deci cât de curând dacă nu uni deja își pot începe viața sexuală de la 16 ani ( 15, nu prea știu ce să zic, dacă te consideri destul de bazată pe tine )

1.Folosiți prezervativul;
2. Dacă puteți să vedeți dacă aveți boli cu transimtere sexuală;

| BlitzLikeXd a răspuns:

Iti trebuie prezervativ si sa n-aveti boala de trasmisie sexuala

| xxxCARBONxxx a răspuns:

Daca iti doresti asa de mult incepe-o, cine te opreste?

| Enanita a răspuns:

Buna!

Sfatul meu este sa mai astepti.

Pa-pa!

| NiKoLeT a răspuns:

Mai bine no face, apoi poti sa regreti, daca el te enfluentiaza mai bine no face, o sa-ti para rau, si asa ca mai asteaptalaughing

| Elllliiii a răspuns:

Iti dau eu un sfat, nu mi-ai dat prea multe detalii, dar uite, daca tu iti doresti asta o poti face, insa daca el te influenteaza cumva nu o face, o sa iti para rau. am fost si eu in situatia ta, dar daca o saci nu uita de prezervativ, mult succeswinking

| Unlocked a răspuns:

Eu nu zic nimic, fiecare face ce vrea pana la urma, asa ca fac ce crezi tu de cuvinta.Nu are rost sa ne intrebi pe noi, daca tu crezi ca e timpul si e bine sa faci asta fa-o!