| pisyforyou a întrebat:

Am 15 ani si iubitul meo mi-a cerut sa o facem sex si i-am zis ca nu pentru ca st virgina si asa o tine in continu si pana la urma ne-am hotarat sa o facem cand se intoarce in Romania adica in septembrie dar simt ca nu e alegere potrivita sa fac acum dar nici pe el nu vreau sa-l dezamagesc voi ce credeti? orice sfat e bun

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

De ce s'o faci ca vrea el la insistentele lui?!?
Trebuie s'o faci cand simti tu, cand esti pregatita fizic si psihicwinking
15 ani nu mi se pare o varsta potrivita pentru asa ceva happy
Si nu in ultimul rand cred ca numai asta il intereseaza, sa faca sex cu tine!
Yo zic sa-ti pui un semn de intrebare in mintea tawinking
Gandeste'te f binewinking sa nu regreti apoi, draga mea!
te pup:*

16 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Niciodata in viata sa nu accepti sa faci ceva doar pentru ca asa vrea " celalalt". Treaba lui ce vrea, daca tu nu te simti pregatita, refuza-l politicos.La 15 ani este prea devreme sa iti incepi viata sexuala, vor incepe problemele de genul " oare nu sunt gravida?" sau " am o secretie ce ma deranjeaza, cum sa merg la ginecolog fara sa afle mama?"

| foxi a răspuns:

Fa, ceeace simti tu! nu face ce vor altii in materie de sex!

| Gigiku a răspuns:

Mai asteapta. 15 ani nu este o varsta la care sa iti pierzi virginitatea happy

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Este o varsta cam frageda sa iti pierzi virginatatea la 15 ani. Si daca ai sa o faci de dragul lui ai sa regreti. Daca el este plecat in afara acolo posibil sa fie si cu altele. Si tu ai sa prinzi mai mult drag de el si o sa iti fie ff greu. Daca nu esti pregatita nu o face.

| vasiledumitru a răspuns:

N-o face, vei regreta mult daca o vei face, ca el doar urmareste sa-si satisfaca poftele si nu tine la tine, nu observa ca tu nu vrei, nu te asculta, plus e si pacat, nu stii ce mult vei decadea in fata lui Dumnezeu daca vei face sex, si iti va fi rusine mult de ce ai facut.

| un copil:x a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu o face doar pentru a`i face lui pe plac, deoarece mai tarziu probabil o sa regreti.Si oricum cred ca esti cam micutahappy

Explica`i si lui ca nu vrei sa o faci, ca nu te simti pregatita inca. Daca chiar tine la tine probabil o sa inteleaga, dar nu face greseala sa te culci cu el doar la insistentele lui. Fa ceea ce simti tu.

| Sisuu a răspuns:

Buna!
Eu consider ca este mai bine sa astepti pentru ca 15 ani e o varsta destul de frageda pentru a face pasul asta in plus ca apoi vei putea regreta.
Daca tu te-ai hotarat sa faci pasul asta doar pentru a nu-l dezamagi mai bine renunta, inseamna ca nu esti pregatita!happy
Explica-i si daca tine la tine te va intelege, daca nu, e mai bine sa nu continui!
Bafta!:*

| karrinna a răspuns:

Pai gandeste-te de cat timp sunteti impreuna daca el merita sa faci asa ceva pentru el. Sincer acum rar mai gasesti o fata virgina la 15-16 ani. Eu zic sa te pastrezi! Faci cum crezi daca nu esti pregatita nu face chestia asta gandeste-te doar ca nu e singurul baiat de pe pamant poti gasi si alti si poate te vei desparti de el asa ca mai asteapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NUTI trebuie esti tinerica el va face sex cu tine si te va parasi credima lui prietena mia i s-a intamplat la fel el pe urma te va ride eu la fel sunt virgina dar nu doresc sa fac sex...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este devreme sa faci lucrul acesta, si daca el vine in Romania in septembrie, si se culca cu tine, si dupa aceea pleaca iar din Romania nu stiu cat timp, tu o sa ramai singura, si dezvirginata. Treaba ta, dar este prea devreme la 15 ani,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termino cu el ai nu-mai 15 ani adica !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termino cu el ai nu-mai 15 ani adica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helloooooooooo fetitzo eu am 17 ani si am un iubit de 2 ani si nu mi-a cerut asta nikiodata. gandeste-te si u daca te-ar iubi nu ti-ar cere lucru asta, te-ar ast pe tine. daca o faci cu el baiatu se foloseste de tine si apoi te lasa ''cu ochi in soare'' nu fi naiva nu te iubeste vrea doar sa profite de tine. gaseste-ti un baiat care sa te iub cu adv si sa te ast si sa te inteleaga. trebuie tah dar apoi o sa-ti para rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terminati-va, eu am tot 15 ani, h sunt cu prietenu meu de mult timp si m-am culcat cu el pentru ca il iubesc, eu am fost pregatita sa pargurg acest pas, j nu imi pare rau, doare putin de prima data, dar dupa aia devine o placere:X daca te iubeste, culca-te cu el, daca simti cu adevart ca vrea sa fie mereu cu tine, daca nu, mai asteapta:X

| yoyo_2588 a răspuns:

Nu o face esti prea mica si mai tarziu ai sa regreti, vorbeste cu el cand se intoarce si daca tot insista si te ameninta ca se desparte de tine inseamna ca doar asta isi doarea de la tine:sex, sfatul meu e sa mai astepti inca vreo 2-3 ani. succes!winking

| adina_9413 a răspuns:

Hei! pentru toti si sa intelegeti de acum inainte: nu este o varsta frageda! este varsta potrivita pentru aceasta generatie... dar va dau dreptate in privinta faptului ca nu trebuie sa o faca obligata de el! oricum nu conteaza varsta pentru ca al ginecolog poti merge doar la consultatii singura fara acorsul mamei. asa ca tie iti ramane decizia: daca vrei sau nu s-o faci cu el. te pup papa