| noname1906 a întrebat:

Buna ziua, dacă o persoana nu știa ca este însărcinată și a făcut avort spontan. Se poate vedea acest lucru la ginecolog după o săptămâna?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica tu ai facut avort spontan?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate vedea.

Răspuns utilizator avertizat
| Robert2526 a răspuns:

Da, se poate vedea cu siguranta, chiar si dupa o luna.

| Felissa13Eden a răspuns:

O prietena a patit asa si, da, se vede la ginecolog.

| Madaxo97 a răspuns:

Se vede daca nu a eliminat tot, pot sa se vada resturi dacă mai sunt in uter la ecografie.

| noname1906 explică (pentru Madaxo97):

Și dacă a eliminat? Nu se mai vede nimic, nu?

| Madaxo97 a răspuns (pentru noname1906):

Teoretic, așa ar trebui. Daca a eliminat tot tot si uterul s-a vindecat pe interior complet. După doar o săptămână totuși, nu stiu ce sa zic, e cam devreme sa dispară complet orice urmă a unui avort spontan, depinde acum. Daca a trecut o săptămână de cand a eliminat tot, si nu mai sângerează deloc si nu are dureri, si crede ca e totul bine, ar putea sa nu se vadă nimic la ecografie, ca acolo a fost "ceva". E doar o părere, nu stiu sigur

| Robert2526 a răspuns (pentru noname1906):

De unde stii ca a fost avort spontan in primul rand? Mai apoi, de unde stii ca a fost eliminat tot tesutul? E nevoie de ecografie pentru asa ceva.
doar ca idee

Existenta unui avort spontan, chiar si daca s-a eliminat total, este foarte usor observata datorita aspectului colului uterin ( si la o saptamana, si la o luna sau un an daca vrei)
Daca ai motive sa crezi ca ai suferit un avort spontan, tu sau o prietena, trebuie sa se apeleze la un medic pentru a constata exact ceea ce s-a intamplat

| AnonimSoul a răspuns:

Nu te mai stresa, incearca sa vb cu maicata despre treaba asta, sau ea vrea sa te duca la ginecolog? Poate fi o situatie nasoala daca nu te intelege.