| SweetDreamsll a întrebat:

am 15 ani si se intampla in unele luni ca menstruatia sa nu imi vina deloc, nu mi-am inceput viata sexuala deci nu am de ce sa ma ingrijorez de alte lucruri, dar este normal sa nu-mi vina?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

In primii ani de menstruatie, este normal ca sa-ti vina si la 6 luni interval. Asta insa trebuie sa se regularizeze in cel mult 5-6 ani. Chiar si mai tarziu poate sa varieze cu 2-3 zile fara sa fie probleme.

5 răspunsuri:
| Ammy93 a răspuns:

Este normal. Dar totusi ar trebui sa mergi la un medic ginecolog, care iti poate oferi mai multe detalii.

| EaEmma a răspuns:

Este bine sa mergi la un doctor ginecolog

| danielcoman32 a răspuns:

Da,este foarte normal, stai linistita

| Laviniargint96 a răspuns:

Da este normal..mai ales ca ai 15 ani asa am patit si eu mi-a venit la 14 si un an de zile era neregulat.Stai linistita nu iti face probleme atat timp cat nu ti-ai inceput viata sexuala. te pup

| Yo10Alle a răspuns:

Este bine sa te duci la un doctor dar este un lucru normal!
Dureaza si 2 ani ca menstruatia sa se reguleze!
Cel mai bine ar fi sa vorbesti intai cu mama ta sau cu o ruda de incredere si sa-i spui.
Ea iti va da un sfat sau te va duce la doctor