| Pysyqtza2012 a întrebat:

am 15 ani si sunt cu un baiat de 17 ani de 1 sapt.aseara cand vorbeam prin mesaje mi-a propus sa facem dragoste si am refuzat ca sunt prea mica pentru asa ceva si in plus virgina.voi ce sfaturi mi-ati da?

12 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Sa nu cedezi! Esti mult prea mica pentru asta, corpul tau inca nu este dezvoltat. SI plus de asta, o saptamana e extreeeem de putin. Faci dragoste cu cineva pe care-l cunosti bine, ai incredere-n el, il iubesti. Nu cu oricine. El vrea doar asta de la tine, nu vezi? Nu te cobori la nivelul lui, daca nu vrei sa ajungi prostatita de toti.

Gandeste-te bine la viitorul tau.

| DeeaMarry a răspuns:

Niciun baiat care te-ar iubi cu adevarat nu ti-ar face o asemenea propunere dupa doar o saptamana.
Tu decizi daca esti dispusa sa te lasi folosita.

| dany3la a răspuns:

Bine ai facut! Virginitatea este cea mai de pret comoara pentru o fata.O sa ai tot timpul din lume sa faci dragoste.Un baiat care iti cere asta inseamna ca nu te iubeste numa vrea sa te incerce.Fi sigura ca daca acceptai te parasea pentru ca si-a atins scopul.
Mai bine da-i tu papucii!
Sincer parerea mea!

| papusica987 a răspuns:

rolling on the floor

| Mirunelu a răspuns:

Daca dupa o saptamana ti-a cerut deja asta inseamna ca numai asta vrea. Lasa-l si cauta-ti un baiat care va fi dispus sa te astepte pana vei fi pregatita. Nu este in regula sa-ti ceara asta dupa doar o saptamana. Sa nu-i cedezi orice ce ti-ar zice, pentru ca baietii vor zice orice sa te bage in pat. Daca el are 17 ani si tu ai doar 15 crede ca va putea sa te convinga pentru ca crede ca esti micuta si naiva. Fi ferma cand il refuzi si cand mai aduce vorba despre asta taie-i elanul si spune-i ca nu vrei si sa nu mai insiste. Ai grija cu el, nu te atasa prea mult pentru ca este posibil sa dupa mai multe incercari fara rezultat sa te paraseasca.

| RammsteinHH a răspuns:

Vrea doar sa te prosteasca sa faceti sex.
Nu ii da aceasta satisfactie.
Dupa o relatie de o saptamana ar rebui sa va uitati la Mikey mouse nu sa faceti sex.

| Betty18 a răspuns (pentru RammsteinHH):

Are dreptate! tipul e un nesimtit!

| ilovei a răspuns:

Pai parerea mea e ca poti astepta. cred ca numai asta vrea de la tine. a trecut o saptamana si deja iti propune. daca trecea macar o luna. eu zic sa ii da-i pace...

| Oaste a răspuns:

Baga botul unde e parul mai cret

| DuuuDiiiiXXXXX a răspuns:

Bine ai facut.Virginitatea este cea mai mare comoara a unei fete. Oricum asa fac toti pustii, sunt cu tine o saptamana, apoi vor sa faca sex.Nu ii face acesta satisfactie.Pop sper ca te-am ajutatL:*

| dyabolic a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura, se pare ca nici tie nu-ti place ideea si nu esti pregatita. Si apoi sa faci dragoste prima data, este o experienta unica pe care o tii minte toata viata. Nu ar fi mai frumos sa astepti sa intalnesti un baiat care te iubeste si te respecta? Caruia ii pasa ca esti virgina, si ii oferi ceva unic. Mai bine mai astepti, decat sa-ti para rau ca ai facut pasul. Iar baiatului ii poti spune ferm ca nu doresti sa-ti incepi viata sexuala. Daca totusi te hotarasti citeste si despre metode de contraceptie, nu o face inconstient si apoi confuza intrebi pe aici daca esti insarcinata sau nu (cum procedeaza majoritatea).

| alessutu79 a răspuns:

Daca esti cu el de o saptamana si tia propus asta inseamna ca doar pentru asta e el cu tine! sa nu cazi in capcana lui..stiu mai multe fete care dupa o saptamana sau culcat cu prieteni lor.iar dupa aceea ei le-au dat papucii! pastreazati virginitatea in continuare!