| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema.
Sunt cu un baiat pe care il cunosc de 11 ani. Iar el mi-a propus sa facem pentru prima data dragoste. Iar eu nu stiu ce sa fac. Eu il iubesc enorm si el ma iubeste pe mine, dar nu stiu ce sa fac?
FUNDA :X

11 răspunsuri:
| zxzx a răspuns:

Ce astepti?

| neutrino a răspuns:

Intr-o relatie, baiatul incearca, fata accepta sau nu. Daca nu accepta, baiatul pleaca la alta care accepta. Din cand in cand, incearca sa se intoarca, poate fata se razgandeste. Daca fata accepta, totul e ok pentru un timp. Apoi baiatul se plictiseste, nu mai are motivatie sa continue. Jale mare pe fata, cum i se poate intampla tocmai ei asa ceva, ea care la iubit, etc. Asa e viata. Nimic nou sub soare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da tu cati ani ai? 7? 8? si ce vreti? sa va pupati la; hai rim-jim-jim?

| BLeur a răspuns:

Bunăăă.

Dacă tu ai încredere în el, şi ştii tu sigur că te iubeşte, da. Atunci merită să faci acest pas. Dar fii atentă, aparenţele înşeală foarte mult, poate îl ŞTII de 11 ani, dar poate nu-l cunoşti în întregime. Trebuia să dai mai multe delatii, de cât timp eşti cu el, dacă nu ai nici măcar 2 luni, eu zic să mai aştepţi, şi important este câţi ani ai tu? Bănuiesc că el este mai mare sau de vârsta ta.hee hee.

Mă rog, eu ţi-am zis, aparenţele înşeală. Dacă ai încredere în el sută-n mie, ok fă-o. Dar dacă nu ai, eu zic să stai la locul tău. Nu fă ceva ce ai putea regreta mai târziu happy.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : dnd5min_xd

| Amiiii69 a răspuns:

Daca nu e vreun pervers o puteti face dar protejati. Altfel va expuneti la riscuri prea mari si parca te vezi cu burta la gura peste cateva luni. Din nou iti repet! Daca nu e vreun pervers puteti sa va si casatoriti si sa faceti pe viitor copii.Dar protejati-va!

| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Gandeste-te foarte bine la ceea ce faci si daca o faci cu persoana buna. Pentru ca prima noapte de dragoste nu se uita niciodata. Mai zi sa astepte 1 luna, 2, sa vezi daca chiar te iubeste. Iar daca nu vrei sa mai astepti, fa-o! Dar nu uita de pastile, etc! Stii tu! :* Bafta!

| butterfly95 a răspuns:

Daca esti sigura ca te iubeste, de ce sa nu faceti dragoste? Desigur, daca si tu esti pregatita si iti doresti. Din moment ce ai pus intrebarea asta aici presupun ca nu prea sti ce ai vrea sa faci. Gandeste-te bine daca merita si daca te hotarasti sa ne anunti. Te pup!

| mihaelaT a răspuns:

Mie nu prea mi se pare ok ca el sa iti propuna..adica treaba asta vine fara planuri.da in fine, parerea mea

| speciala a răspuns:

Daca tu consideri ca e baiatul cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala e ok, mai ales daca-l iubesti.

| stelisteli a răspuns:

Eu zic sa nu faci asta, eu cred ca a asteptat 11 ani ca sa te *** si dupa sa te traga pe sfoara...app da-mi si mie id tau d mess.big grinbig grin

| Rubiishor a răspuns (pentru stelisteli):

Dc sa iti dau ID meu de mess? big grin