| anonim_4396 a întrebat:

In august fac 18 ani si sunt virginabig grin zilele trecute am fost acasa la un baiat si am inceput sa ne sarutam si s-a c-am incins, la modul ca transpira-se, si mi-a propus sa o facem dar am refuzat ( eu n-am simtit mare lucru) ..credeti ca simte ceva pentru mine? Am avut mereu libertate sa fac ce vreau si am stat tot timpul departe de chestii de dragoste, de relatii si asa iar acum ma simt c-am inapoiata pentru ca toata lumea o face iar eu. Faza e ca ne stim f bine, suntem in acelasi liceu si in caz de-o fac cu el mi-e sa nu afle tot orasul sau nu stiu. Sfaturi, ceva? big grin

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu văd de ce îţi pui astfel de întrebări, din moment ce nici măcar nu prea eşti atrasă de el.
Iar el poate fi atras de oricine (printre care şi tu), însă asta nu înseamnă neapărat că şi ţine la ele.
Nevoia de sex e firească (de la o anumită vârstă). Iar hormonii sunt orbi şi nu te întreabă înainte să reacţioneze.

| mona a răspuns:

Eu cred ca vroia doar sa o faca cu tine, a simtit atractie nimic mai mult si daca ai reusit sa te pastrezi virgina pana la varsta asta, nu inseamna ca esti inapoiata, din contra e ceva de apreciat in ziua de azi

| DeeaMarry a răspuns:

Trebuie sa te atentionez ca gramatica ta lasa de dorit!
cam, nu "c-am"
transpirase, nu "transpira-se"
Revenind la intrebare, nu stiu ce a fost in capul tau de ai fost acasa la "un baiat", adica nici macar nu era iubitul tau, si ai ajuns atat de departe cu el.
Toata lumea o face? Nu draga mea, nu toata lumea. Doar cele care au o relatie suficient de stabila sau fetitele proaste, naive, spune-le cum vrei tu.
Nu cred ca te incadrezi in vreuna dintre aceste doua categorii.
Te sfatuiesc sa ignori spiritul de turma ce dainuie in jurul tau si sa incepi sa te gandesti la binele tau.
Nu il cunosti destul de bine, dovada e teama ta de a nu afla tot orasul.
Prin ce ti-a dovedit tipul asta ca ar merita?!
Habar nu ai cate griji o sa ai dupa.

Normal ca simte ceva pentru tine. Atractie fizica si..atat! Asa vrei tu sa fie prima oara?

| DANyi a răspuns:

Sa nu afle tot orasul? Mama, parca ar fi cine stie ce. Daca tu vrei sa o faci cu el, atunci ai tot drumul liber. Nu trebuie sa te intereseze ce prostii mai spun cei din jur.

| catalina_2916 a răspuns:

Daca simti ceva pentru el si chestia e reciproca, si mai ales daca crezi ca poti sa incredere in el..de ce nu?! dar intai gandeste te daca chiar esti pregatita pentru pasul asta.e un lucru f important pentru o fata, nu vei uitat niciodata baiatul cu care o faci pentru prima oara..si scapa de proastele conceptii ca daca toti intretin relatii sexuale si tu nu, asta inseamna ca esti inapoiata..nu,nu esti inapoiata, esti diferita si asta conteaza mult :d te pup, si ai mare grija in legatura cu alegerea pe care o vei face, te va marca!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Din ce ai scris tu aici observ ca tu nu vrei cu adevarat sa faci asta. Vrei sa faci sex doar pentru ca ceilalti au facut-o. Nu trebuie sa mergi de acum pe principiul: Primul venit, primul servit. Stiu ca expresia poate fi putin dura dar cred ca intelegi ce vreau sa spun. Plus ca daca tu nu ai simtit nimic inseamna ca el nu prea s-a ocupat de asta si e vina lui. Il intereseaza numai sa se simta el bine, sa obtina ce vrea si nu are importanta daca tu te simti sau nu implinita. Ai zis ca ai fost acasa la un baiat, nici macar nu sunteti impreuna deci clar nu. Toti or sa te considere o usuratica, el probabil va povesti si altora pentru ca asa fac baietii ca el iar apoi altii iti vor propune sa te culci cu ei si alte lucruri. O sa ai timp de toate, crede-ma. happy Dar acum nu e momentul pentru asta.

| neutrino a răspuns:

De simtit, simte, ca doar "de aia" a transpirat. In legatura cu orasul, ai dreptate, orasul mereu va afla cand si cu cine te-ai culcat. Acesta este meritul baietilor.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru neutrino):

Poate sa simta dorinta, pofta dupa cum am zis. Daca tu atat vrei ca "primul baiat" sa simta atunci ce mai astepti? Naiva de mine ma gandeam ca intrebi daca nu cumva simte ceva dragoste si afectiune pentru tine (caz in care transpiratia lui nu are absolut nicio relevanta).

| neutrino a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Sunt sigur ca ai gresit adresa. Eu nu am intrebat nimic.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru neutrino):

Da,am gresit. Scuze

| Azµre a răspuns:

Păi o să afle... tu ce crezi n-ai nici o treabă cu el dar te tăvălești cu el cum vine asta...

| Dariusuu a răspuns:

Dă-i pace la băiat, probabil că vrea doar sex. Nu te mai lua după toate înapoiatele care și-au distrus copilăria.

Ai grijă de tine.

| Felys a răspuns:

Din cate ne-ai spus nu ar fi o relatie chiar legata,de durata,e ceva de moment,in cazul asta ai toate motivele sa te indoiesti de discretia lui,mai bine mai asteapta,vezi in ce ape se scalda,spune-i ca nu esti pregatita inca si daca tine la tine te va astepta, daca nu, va trece la urmatoarea care ii cedeaza la pat, in ambele cazuri tu ai de castigat, ori un iubit sincer ori siguranta ca nu vei fi subiect de barfa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, de ce sa te grabesti sa scapi de ceva ce poate sa-ti ofere iubirea unui barbat care sa te merite iar iubirea sa fie reciproca?! invata sa apreciezi ceea ce ai ca la randul tau sa fii apreciat de barbatul iubit. tanarul din viata ta e trecator ca frunza in bataia vantului. asteapta-ti sortitul, il vei intalni. nu te arunca cu capul inainte. esti o floare rara in zilele noastre. crede-ma- stiu ce spun! ce e al tau e pus deoparte. o sa-l intalnesti-nu tegrabi. vezi-ti de scoala, libertatea de aface ce doresti.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce naiba sa "o faci" si tu, daca toata lumea o face? Mai mult decat inapoiata ai fi proasta daca ai face-o doar asa de dragu` lelii, fara sa simti nimic pentru respectivu` si mai ales fara sa iti doresti cu adevarat. Ce sa simta baiatu` pentru tine in afara de pofta (dat fiind faptul ca tu esti fata, el baiat iar tu i-ai dat apa la moara apoi l-ai refuzat)? Stai cuminte pana la 30 de ani daca asa simti. Nu e o crima.

| 26Geo a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

In sfarsit, un raspuns inteligent.Toata stima LadyCharm!:*

| Raiiiisa a răspuns:

Daca ai fost la el acasa, ati ajuns la saruturi si altceva, insemna ca si tu iti doresti oarecum. Oricum pana la urma tot la asta se va ajunge.
Depinde de increderea pe care o ai in el.De aflat tot orasul nu cred, in cazul in care nu esti o vedeta.Iar in ceea ce priveste liceul, baietii mai au obiceiul de a se lauda, dar daca chiar tine la tine, o sa ramana intre voi 2.
Si ar fi bine pe viitor, in cazul in care il atati sa nu-l lasi asa, se va simti nasol.

Răspuns utilizator avertizat
| MaAarYa a răspuns:

Prima oara trebuie sa vezi daca poti sa ai incredere in el
Daca vezi ca ti la el cu adevarat si el la fel si iti demonstreaza ca merita sa o faci cu el si nu te va dezamagi fa-o dar altfel nu pentru ca numa o sa suferi dupa aia pentru ca primul se uita mereu greu si tot timpu o sa ajungi sa te gandesti la el

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Pai odata si odata tot o sa afle cineva pentru ca lumea vorbeste si chiar daca nu faci. Poate ca ai impresia ca simti ceva pentru el daca ar fi asa ai fi simtit si tu ceva cand v-ati sarutat si el sa incins si chestii si tu nu ai simtit mai nimic insmeamna ca nu simti asa multa afectiune iubire fata de el