| AlexaBV09 a întrebat:

BUNA! am 15 ani si sunt cu un baiat mult mai mare ca mine..mama mea stie ca suntem impreuna.ne iubim si el se comporta foarte frumos cu mine. urmeaza sa ne mutam impreuna peste ceva timp.voi ce parere aveti despre aceasta relatie?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună el cîti ani are?

| thegatekeeper a răspuns:

Nu e ceva neobsinuit in ziua de azi, insa din punctul meu de vedere, nu e chiar in regula o astfel de diferenta, in cazul in care tu esti la varsta adolescentei si el este mult mai mare. Dar sa zicem ca e relativ in regula. Ceea ce mi se pare nebunesc este sa va mutati impreuna, tu avand 15 ani. Cred ca o idee mai buna ar fi sa asteptati pana cand tu ai macar 18 ani, iar pana atunci vedeti si cum evolueaza relatia etc.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Pai, aici ai numai pareri impotriva. Si mie mi se pare ciudat ca la 15 ani sa ma mut cu cineva de 25 sau cati ani are el. Dar tatal tau ce spune? Parintii va lasa sa va mutati impreuna? Eu in locul tau nu m-as muta, ar fi aiurea si dubios...

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Oricum o sa se sfarseasca si o sa iubesti pe cineva de varsta ta, apro pe la 20-24 de ani vei cunoaste dragostea cu care vei ramane pe viata sau pana la divort.

| Arkhasas a răspuns:

La 15 ani să te muţi împreună cu un bărbat, la 19 deja 3 copii şi căsătorită, ori asta ori dezvirginată şi tristă, complexată.
Mai sunt şi femei de genul ăsta.

| Buburuzăăăă a răspuns:

Alexa nu stiu ce sa zic dar nu crezi ca esti cam mica pentru a te muta? terminati scoala studiile iar dupa te poti muta. Asa cred eu acum faci cum vrei dar am vazut mai multe raspunsuri negative. DECI NU TE MUTA happy nu stiu daca parintii tai sunt de acord? big grin

| AlexaBV09 explică (pentru Buburuzăăăă):

Da parintii sunt de acord si in plus imi pot continua scoala si in orasul in care ma mut

| Buburuzăăăă a răspuns (pentru AlexaBV09):

A pai atunci fa-ti de cap laughing)winking

| Diiaanna a răspuns:

Depinde cati ani are. Daca e cu "mult mai mare" cum ai zis tu, adica sa zicem ca e trecut de 20 nu e foarte ok si ar trebui sa fii mai precauta, la fel si mama ta. Cat despre mutatul impreuna, cred ca esti cam prea mica sa te muti cu cineva, inca nu esti pregatita pentru asa ceva, o sa pierzi tot ce e mai frumos din viata de adolescent. Mama ta crede ca e ok sa te muti cu el de la varsta asta?

| Arcani a răspuns:

Esti cam mica si cam ce varsta are el. Daca parintii tai si ai lui sunt de acord cu asta bine insa eu zic ca ar trebui sa mai cresti.Mutarea e un pas important intr-o relatie insa nu de la varste asa mici. Sper ca te-am ajutat

| MariaFcsb1 a răspuns:

Nu crezi ca esti putin cam mica sa te muti cu el? Ar trebui sa te gandesti mai bine si tu si mama ta.

| Sρטηģєßטɞ a răspuns:

La 15 ani sa te muti cu un baiat mult mai mare decat tine? Cu scoala ce faci?
Mai asteapta pana la 18 ani si dupa te poti muta cu el.
Nu cred ca mama ta e de acord! :-s

| 2008 a răspuns:

Salut parerea mea ca e cam repede sa te mui cu el la 15 ani, daca e suficient de matur ar trebui sa astepte, odata ce te-ai mutat lucrurile se schimba o sa trebuiasca sa-i gatesti, sa calci, sa faci toate lucrurile pe care le face un adult...mai asteapta bucura-te de adolescenta sunt cei mai frumosi ani

| AddaAndra01 a răspuns:

Buna! Eu nu te-as indruma sa faci asta! Stii...totul e frumos la inceput dar dupa cand isi arata si cealalta fata...sadBine nu stiu nimic despre acest baiat, dar mai rar gasesti unul care sa aiba grija de tine cu adevarat! Eu ti-as zice sa mai astepti un pic ca la 15 ani nu cred ca iti place sa stai la cratita!