| Manfred a întrebat:

Am 15 ani si sunt in clasa cu o fata cu care am fost si la gradinita.(Ana o cheama si e leu ca zodie) Imi place de ceva timp(2 ani) de ea dar ea nici nu se uita inspre mine. E draguta, frumoasa(blonda), desteapta, buna la suflet, etc. Cand ne mai intalnim pe hol cand venim la scoala imi zice doar,, Buna!``. Nu ma dau in spectacol in fata ei sa nu creada ca-s imatur... dar nu-i atrag nici macar un zambet. Un pic de ajutor, va rog. Credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| unnimeni a răspuns:

Pai la 15 ani nu stiu cat de matur poti fi.
Incearca sa te apropi de ea, intreab-o diverse lucruri, preferabil sa aiba legatura cu scoala, intreab'o de o anumita sala de curs, de un profesor bla bla bla, vezi cum reactioneaza, un raspuns scurt nu cred ca te-ar multumi, dar daca iti da un raspuns detaliat poti merge mai departe, la intrebari cu subiect din afara scolii.
Nimic nu poate iesi asa cum e stabilit in plan, deci cel mai bine e sa insisti in diferite metode.
Bafta!

6 răspunsuri:
| s3xy0girl20 a răspuns:

Cand te intalnesti cu ea cere-i id-ul vb cu ea mai mult pe mess va intalniti, ii ceri nr de tel si poate iese ceva...

| Kitty a răspuns:

Daca nu manifesta niciun fel de interes fata de tine inseamna ca nu te place. Insa ai putea sa ii atragi atentia cu ceva. Ai putea sa vorbesti cu ea despre ceva ( ex. o tema, vreme, weekend, hobby-uri). Demonstreaza-i ca o placi, dar nu fi stresant. O poti invita la o plimbare, la un suc etc. Nu se stie, poate nu te-a "observat" cu adevarat. Poate nu te cunoaste cu adevarat chiar daca ai fost si la gradinita cu ea, pentru ca daca n-ati avut tangenta tot degeaba.

| Manfred explică:

Dar in afara de sfaturi, sincer, credeti ca ma place? eu sunt nebun dupa ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa afli daca te place incearca sa stai pe hol cu ea si adu vorba de niste colegi care se plac(un baiat care o place pe o fata...chesti din astea) si apoi intreab-o daca ar putea exista o relatie si vezi raspunsul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine intreab-o daca te place pentru ca asa mi s-a intamplat si mie si a functionat.Eu stiu ce este placerea de cineva pentru ca unui baiat de la mine din clasa ii place de mine si mie de el

| deea_3534 a răspuns:

Stay aproape d cercule i d prieteni si impreuna cu prieteni planuiti sa jukati adv sau prov si sa primesti prov sa o sarutismugsmugsmug
atn poti sa vz macar putin daca te placewinking
sperk ca ti-am dat o idee:8