| anonim_4396 a întrebat:

salut! O sa fiu sincer! Ma cheamă Razvan, am 14 ani. Îmi place de o fata din clasa mea o cheamă Iulia. E atât de frumoasa si draguta. Tot încerc sa ii atrag atenția. Cred ca ea nu ma place. N.are cum. Ea e frumoasa si eu sunt bighfoot. Adica sunt urat si gras. Nu s.ar uota ea la asa ceva. Tot încerc sa ii atrag atenția si încerc sa o fac sa vorbească cu mine. Dar am încercat sa ii atrag atenția ai am zis prea multe prostii. Mie rusine si sa ii cer scuze. Dar sa ii zic ca îmi place de ea. Doamne feri crying((((((((((((((. Ea este pe de alta parte si foarte desteapta. Eu sunt de notele 8-9. Dar ea este de 10 mereu. Desigur invata mult. Si nu cred ca ea s.ar uita dupa un yeti ca si mine. Un om urat. Nici nu ma prea baga in seama. Câteodată am curaj sa ii zic ca o plac dar este cu unele fete. Si alta data cnad e singura nu am curaj. Sau mă duc către ea si când ajung la pierd, parca tremura picioarele sau ceva gen. Cel mai rau lucru. Sa ii zici la o fata ca o placi. Sta in alt sat de al meu. Nu prea am timp sa vorbesc cu ea. Oricum nu s.ar uita el la unul ca si mine.la o creatura ca si mine. Deci sugestii cum sa ii zic ca o plac? Fără sa se rada de mine sau sa zică : Doamne feri. Sau ceva gen? Help!
Cine răspunde corect are funda!

Răspuns Câştigător
| Angelll98w a răspuns:

Hey ) Ce ai de pierdut daca totusi o sa ii zici adevarul? Daca nu ai curaj sa-i zici in fata asta, atuncii scrie-i un mess sau lasa-i un biletel, incearca sa te apropii de ea ca si cum ai avea nevoie de ceva, un stilou sau ceva de genul,,, sa vezi daca te ajuta, dar daca te respinge si se ride de tine atunci ar fi mai bine sa o lasi in pace. Cred ca totusi cel mai bine ar fi sa te duci la ea cind va fi singura si sa vorbesti cu ea, sa-i faci complimente ( gen - imi place bluza ta e foarte draguta sau ca are un zimbet foarte frumos s.a) Succes. sper sa ai parte de ea ...sunt unele persoane care pot iubi si defectele.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi cui i place de o persoana urata? esti urat conformeazate numai te plange atata si numai te da la fete frumoase ca nu se uita ele la tine, daca inca mai crezi in vrajeala sufletul conteaza nu ma mir ca speri sa te bage in seama, crezi ca ea e oarba nu vede? slabeste daca esti gras, schimbati caracterul asta negativ si renunta la scufita rosie

eu isi recomand niste documentare
http://trasaturi-alfa.blogspot.ro/search/label/FILME%20MOTIVATIONALE

| neutrino a răspuns:

Corect ar fi sa nu o deranjezi. In rest, ai dreptate.

| Oana92 a răspuns:

Inainte de a-i spune ei ca o placi invata sa te placi pe tine! Nu e deloc ok sa crezi ce crezi despre tine. Ai 14 ani, esti practic un copil, imi pare atat de rau sa vad ca ai asa o parere despre tine!

Nu te mai desconsidera, gaseste-ti punctele tari, calitatile si pune-le in fata. Presupunand ca esti cu adevarat gras si urat (desi eu cred ca exagerezi enorm in privinta asta) fa ceva sa scoti in evidenta lucrurile care te fac frumos. Si priveste oamenii de pe strada, din jurul tau, din clasa ta...cati din ei sunt perfecti, despre cati poti spune ca sunt cu adevarat frumosi? Si cati din aia frumosi au un suflet frumos?

Invata sa crezi in tine si sa te iubesti! happy

| Rapperităă a răspuns:

Heii..eu sunt fata si spun sincer ca nu as rade de cineva daca mi-ar spune ca ma place,si nici o fata normala nu ar face acest lucru. Daca ea rade inseamna ca e frumoasa doar pe exterior,nu si pe interior. Du-te pur si simplu la ea si spune-i ce simti, dar ai grija ca ea sa fie singura si nu cu prietenele ei. Si o sa vezi dupa reactia ei daca te place sau nu. Iar daca ai jignit-o sau ai suparat-o, cere-i scuze. Si ai si tu mai multa incredere in tine! Frumusetea vine din interior, daca tu nu te crezi frumos, nimeni nu o s-o faca, iti zic din propria experienta. Sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai ai intrebari le astept. happy

| neutrino a răspuns (pentru Rapperităă):

Chiar ai accepta prietenia unui baiat gras, urat, care mai vorbeste multe prostii si lucruri neadevarate, iar pe deasupra mai are si aere de smecheras?

| Rapperităă a răspuns (pentru neutrino):

Da..depinde de cum se poarta cu mine si ce fel de prostii spune. Si nu va mai catalogati asa. Daca nici macar voi nu aveti o parere buna despre propria persoana, atunci cine?