| SweetAngel1995 a întrebat:

am 15 si ani si prietenul meu s-a despariti de mine, nu stiu ce sa fac, il iubesc prea mult, cum sa il uit si sa trec peste? cum sa ma opresc din plins si sa nu ma mai gindesc la momentele frumoase petrecute impreuna. Ce sa fac sa nu ma mai doar atit de mult?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu o sa treci niciodata peste. Atat a durat existenta ta. Cei 15 ani ai tai de experienta de viata si-au spus cuvantul. Amin

| LoveSleep a răspuns:

O să treacă într-un final.
O să ai parte de multe chestii de genul și ar fi ok daca ai învăța să accepți și să nu plângi după orice căcat parfumat frumos.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Asta e si ideea. Sa nu te mai gandesti la lucrurile frumoase. Dezvolti un muschi din creier si el se face din ce in ce mai mare, unele persoane ajung in depresie. Activitati noi, socializare cu alti baieti, da-i timpului timp, esti tanara!

| Otto2014 a răspuns:

Generatia asta...
Ne bagam in relatii de lunga durata inca de la 14 ani, la varsta asta trebuie sa-ti traiesti viata, sa te distrezi, nu asa. Daca vezi la altii ca se *** la 15 ani, nu trebuie sa faci la fel. Poti sa-ti traiesti viata, la 20-25 de ani cauta iubit, nu acum.Nu-ti dai seama ce pierzi? Distractie, momente cu prietenii, esti mai libera sa faci ce vrei.Tu alegi.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Să fi fost doar un moft, doar o aventură?
Dacă cu adevărat i-a păsat de tine câtuşi de puţin o să te caute. Dar dacă nu i-a păsat, mă tem că doar te-a folosit, iar dacă ţi-a dat papucii e pentru binele tău. Vei înţelege în timp de ce, cât trăim învăţăm, te doare, l-ai iubit, î-l mai iubeşti. Ai nevoie de timp, o să treacă, ai răbdare. Nu merită să îţi răneşti sufletul, inima şi viaţa! Viaţa e prea frumoasă să o trăim supăraţi. Dar cel mai important merge înainte, cu bune, cu rele, eşti mult prea sufletistă şi sensibilă să îţi pese de el, dacă el a renunţat aşa uşor la tine.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Sunt destui barbati stai tu calma happy