| Obsession a întrebat:

Buna am 16 ani aproape 17, si mi-am inceput viata sexuala de curand. Ideea e ca nu prea stiu cum sa ma misc cand facem dragoste, adica ma simt asa aiurea .vreau sa fac ceva sa-l impresionez, si nu stiu ce as putea sa fac. Cred ca raspunsul la "de ce nu ma pot misca bine in pat" este ca sunt timida, cred. Funda ! :*

21 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Sunt tare curios ce ne vei intreba cind vei ramane gravida? probabil sa ti spunem cum se face un avort?laughing)

| Obsession explică (pentru VadTot):

Raspunsul tau e total nefolositor! happy Daca vrei sa ma ajuti, ma ajuti. Daca nu, nu vad ce rost are comentariul tau repet total nefolositor aici. Nu te-am intrebat cum sa ma protejez, pentru ca odata ce am inceput asta cred ca stiu si eu cum s-o fac nu? happy Multumesc, anticipat. happy P.S. du-te la o fata de 12-13 ani care intreadevar are nevoie de sfaturile tale, pentru ca gandesti exact ca ele! :*

| Obsession explică (pentru VadTot):

Si apropo cand te mai gandesti sa lasi raspunsuri nefolositoare, invata mai intai sa scrii corect pentru ca se scrie " cand "! Ia uite frate numai oamenii inteligenti se gasesc sa faca glume pe seama altora! happy

| VadTot a răspuns (pentru Obsession):

Acum sincer sa fiu eu cred ca nu ai mai mult de 12 13 ani Cum naiba nu sti cum sa te misti in pat? Cred ca daca as intreba pe una de 12 13 ani si ar sti mai bine decit tine! Ce ti se pare atit de greu sa te misti in pat? De dansat sti sa dansezi? ei Bine este ca la un dans la inceput este un pic mai greu pina iti intri intr un ritm anume ok? si pe urma totul vine de la sine Cred ca tu si prietenul tau nu va cunoaste ti deloc ceea ce va place adica nu va cunoaste ti deloc in pat! sunte ti ca doi straini! Asa ca sfatul meu este sa stai linistita ca timpul le va rezolva pe toate! Dar intrebare mai banala ca ta n am mai vazut de mult timp/. Chiar daca experienta ta lasa de dorit totusi...

| VadTot a răspuns (pentru Obsession):

Pentru faptul ca ti ai inceput viata sexuala de curind cu toate spui tu ca sti cum sa te protejezi Te asigur si iti garantez ca foarte curind vei ramane insarcinata sa te vedem ce vei face atunci! Pentru ca mai inervat si mai iritat iti spun sincer ce te va astepta foarte curind la experienta care o deti in pat!laughing

| Obsession explică (pentru VadTot):

" Mai inervat "? Iarta-ma dar chiar trebuie sa consulti repede un dictionar, Inervat provine de la a inerva adica pentru cultura ta generala " a produce o stare de excitare a unui organ sau a unui ţesut " Deci cum sa ti-o spun mai frumos, incearca sa te abtii de la comentariile tale nefolositoare, pentru ca te cam faci de ras! happy Sau cel putin daca nu te abtii, invata sa folosesti termenii limbii romane corect! :*

| Obsession explică (pentru VadTot):

Si " deti "? Ce inseamna cuvantul asta? Poate " detii " Doamne mi se face rau de ce vad, ma dor ochii! Esti patetic, nu ai nici cea mai mica legatura cu limba romana. Nu am intrat pe site-ul asta sa stau sa ma cert cu asemenea oamenii si cel care da dovada de lipsa de creier cu siguranta acela esti tu! Deci poti sa te mandresti ca te asemeni cu un copil de 12 ani! :* Succes in viata, o sa ai nevoie!

| TheSearcher a răspuns:

Buna. Nu cred ca trebuie sa impresionezi in timpul actului sexual. Esti fata, faptul ca arati bine este destul. Daca te gandesti mereu : ce sa fac? cum sa ma misc? oare il impresionez?; nu o sa reusesti sa te bucuri de ceea ce faceti si poate cu timpul isi va da si el seama si va crede ca el e vinovat pentru nedumerirea ta.

| Obsession explică (pentru TheSearcher):

Buna, in timpul actului sexual ma simt foarte bine si chiar nu am niciun fel de problema. Ideea este ca vreau sa fac chestia asta, pentru a-l rasfata sau ceva de genul. Pentru ca ma simt asa cand il iau toata transpiratiile si el face totul, as vrea sa-l ajut cumva.:*

| TheSearcher a răspuns (pentru Obsession):

Schibati pozitia. Spune-i sa stea intins pe spate si faci tu turul sus-jos xD. Si atunci il ajuti si nu se mai oboseste.

| Infernia a răspuns:

Ai putea sa te inspiri dupa niste site-uri xxx happy

| anestiuta a răspuns:

Hey...Eu nu mi-am inceput viata sexuala ca sa pot da sfaturi in legatura cu asta. Dar cred ca te pot ajuta putin la capitolul "timiditate". Ai putea sa il rogi sa te tina de mana, sau sa stea foarte aproape. Respira adanc, relaxeaza-te, fii tu insati si o sa fie bine. In timp o sa vezi ca nu o sa te mai simti complexata pentru ca o sa devina ceva normal. Ai grija de tine! Apropo, mi-au placut raspunsurile pe care le-ai dat, imi pari o tipa foarte dezghetata, inteligenta, care nu se lasa insultata de orice ametit. Bravo! Tine-o tot asa!

| Obsession explică (pentru anestiuta):

Iti multumesc frumos, nu are rost sa ma complic cu el, dar se agita singur!

Răspuns utilizator avertizat
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Aceleasi probleme si batai de cap aveam si eu acum cateva luni laughing
Eu zic ca nu esti timida, insa de fapt totul vine de la sine. miscarile s.a.
Nu-ti fie teama.Fii tu insati.Cand te gandesti la sex nu trebuie sa te gandesti ca si cum ar fi o pedeapsa.trebuie sa faci tot ce iti trece prin cap.Sa te relaxezi.
Succes:*

| poissooon a răspuns:

Vai,te dai u mare.Si pana la urma fiecare scrie cum vrea.In viata reala poate ca nu sunt asa de ''prostii''cum ii consideri u, dar de obicei pe site-urile astea se folosesc mai mult prescurtarile nu trebuie sa scrii neaparat ca la scoala.Pup pa:*

| sarrah123 a răspuns:

Fa esti o curva esti prea mica sa faci sex

| Obsession explică (pentru sarrah123):

Una la mana, cred ca habar nu ai ce inseamna termenul "curva" innseamna femeie usoara, care se culca cu toti barbatii happy si nu vad nimic rau in a-mi incepe viata sexuala cu baiatul pe care il iubesc, si cu care stiu ca am o relatie de viitor. Si raspunsul tau este la fel de nefolositor! Nu stiu nici eu de ce ma obosesc sa-ti raspund tie care ai un vocabular de ma doare capul, de "mahala " :* Te pup si succes pe viitor, o sa ai nevoie!

| Andreea_7057 a răspuns:

Stiu ca nu are nici o legatura raspunsul meu dar si pe mine m-ai "inervat" VadTot, inainte de a raspunde la ceva ce ar fi sa mai faci putina gramatica asta asa ca un sfat!winking si nu ca aceasta ar fi singura problema, fa-ti o favoare si abtine-te decat sa devi mai penibil de atat. Iar daca majoritatea adolescentilor nu se protejeaza si risca foarte mult asta nu inseamna ca toate fetele o sa ramana insarcinate, e exact cum ai zis tu poate fetele de 12 ani stiu sa o invete si pe ea ca ei ar trebui sa ii fie rusine ca la 17 ani nu stie! Te pup :*

| Andreea_7057 a răspuns:

Nici cu un DEX in fața nu știi sa scrii corect! Asa ca nu te mai da cocoș, nu e cazul.

| Maria_Jessica_1991 a răspuns:

Buna! acelasi lucru e si la mine desi am un copil cu barbatul iubit tot imi e rusine! iti dau un sfat lasa-te dusa de val. Succes! :*