| duulce a întrebat:

Buna:* sper sa nu va plictisesc si sa imi raspundeti la intrebare.Deci pentru inceput, am 14 ani, eu impreuna cu iubitul meu care are 18 ani, ne-am hotarat sa facem dragoste cat mai curand, suntem impreuna de 3 luni, insa ne cunoastem dinainte.El mi-a spus ca nu ma obliga sa fac asta si ca el ma iubeste indiferent daca facem sex sau nu.
Insa eu imi doresc foarte mult big grin dar in acelasi timp imi este si frica pentru a nu se rupe prezervativul si sa raman insarcinata.
Eu am scurgeri vaginale(albicioase) si i-am spus si prietenului meu, iar el mi-a spus ca nu il deranjeaza. Ce ziceti e bine sa imi incep viata sexuala de pe acum? >: Il iubesc foarte mult si stiu ca este potrivit pentru mine. Dupa contactul sexul as putea scapa de aceste scurgeri?
Vreau raspunuri cat mai repede posibil big grin dau funda la cel mai bun raspuns. V-am pupat :*

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Organismul unei fete este pregătit pentru un contact sexual din debutul varstei de 17 ani. Tu mai ai 3 ani pana atunci, din partea mea poți să faci ce vrei cu viața ta, dar te grăbești mai ales că ai un prieten cu 4 ani mai mare care mă miră că nu îți cere SEX și are rabdare cu tine, asta e dovadă PURĂ de RESPSECT și IUBIRE, să nu îi dai drumul niciodată.

Dacă faci acest pas de la 14 ani, riscurile unei vieți pline de griji CRESC CONSIDERABIL.

31 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește leucoree, este fiziologică și ne vei scăpa de ea, indiferent că ești fată sau femeie.
La 14 ani să-ți vezi de treba ta, de școală, nu de sex.
Te speli ori de câte ori mergi la toaletă, schimbi lenjeria de corp zilnic, etc., astea trebuie să te capteze, nu să-i spui lui că ai așa ceva.
Părinții tăi ce spun? Ești minoră și poate face pușcărie.
Stai în banca ta.
Nu știi nimic nici despre el și nici despre viața sexuală, cu bune și cu rele.
Pa, pa.

| DeeaMarry a răspuns:

Incep prin a-ti spune ca daca o sa iti incepi viata sexuala la varsta asta risti sa ai mari probleme de sanatate. Corpul tau va fi pregatit doar in jurul varstei de 17 ani si jumatate.
Sa inteleg ca ai doar scurgeri vaginale, nu si menstruatie?! Nu o sa scapi de aceste scurgeri. Prin scurgerile alea ti se curata vaginul.
Nu conteaza de cat timp va cunoasteti. Sunteti impreuna de doar 3 luni, ceea ce inseamna foarte, foarte putin timp, mai ales la varsta ta.
Normal ca iti este frica, pentru ca te supui unor riscuri enorme. Nu ai idee cate griji o sa apara.
Nu ai cum sa stii ca este potrivit pentru tine.
Nu esti deloc pregatita pentru un pas atat de important.
Dar decizia ramane la latitudinea ta.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa faci asta inca! Esti mica, ai doar 14 ani. Pentru ca esti virgina ar trebui sa stai mai mult de trei luni cu un baiat ca sa iti poti da seama cum e el cu adevarat. Daca el a zis ca asteapta ar trebui sa astepti si tu. Nu trebuie sa grabesti lucrurile. S-ar putea sa iti para rau mai incolo iar scurgerile raman.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa bagi omul la puscarie?

| neutrino a răspuns:

Majoritatea fetelor doresc sa devina femei. Tu de ce ai face exceptie?

| Azµre a răspuns:

Bravo, o altă adolescentă care își va strica viața.
Ține-o tot așa.

| h3r a răspuns:

Cum am mai spus, voi sunteți născute cu asta în sânge, deși nu v-ar strica și o educație venită de la curea.

| Demonull a răspuns (pentru h3r):

Punct lovit..si infometare o saptamana...doar apa.laughing

| h3r a răspuns (pentru Demonull):

Ce le-aș bate.

| Violente a răspuns (pentru h3r):

Eu aș practica ceva cu cureaua, e grav? sunt sănătos? sad

| h3r a răspuns (pentru Violente):

Dacă nu simți durere, degeaba laughing

| Violente a răspuns (pentru h3r):

De juma` de oră caut lubrifiant pe bază de apă pentru curele, slab de tot, nici măcar compania DUREX nu îmi satisface plăcerile nebănuite.
Voi urma un tratament cu BICIUL, sper să nu fiu obraznic. sad

| h3r a răspuns (pentru Violente):

Auu, tu chiar meriți pedepsit, tu ai făcut ceva rău! smug
Noapte lungă vei avea norocosule!

| Dariusuu a răspuns:

Fetițo ești pregătită să-ți distrugi copilăria?

Nu înțeleg de ce naiba te grăbești, ai toată viața în fată. Nu ești pregătită nici fizic nici psihic.
Vârsta recomandată la fete este de 17 ani jumate, chiar vrei să îți distrugi copilăria pentru o plăcere?

Spune-i prietenului că va trebui să aștepte o perioadă lungă de vreme și atunci vei vedea dacă chiar te iubește.
Ai grijă de tine! Sper că nu vei face o prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 14 ani nu ai ce căuta cu un băiat, nu eşti pregătită pentru nimic, mai ai mult de învăţat!
Te pup!

| e1xtz a răspuns:

Esti cam mica tuuu. puritanii astia ipocriti pe aici or sa puna biciul pe tine, dar luat pe de-a intregul macar vreo 2 ani mai stai si tu..chiar esti cam mica

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Doamne fereste. Ai 14 ani, ai prieten de doar 3 luni(nici nu trebuia sa ai deloc) si tu te gandesti la sex. Urat. Cum sa faci sex la varsta asta? Si doar dupa 3 luni de relatie? Cand vei fi mai mare si nu vei mai fi virgina, e de inteles daca vrei sa faci sex si de la prima intalnire, daca asa simti, deoarece, pana la urma nu ar trebui sa existe prejudecati. Insa sa faci sex la varsta de 14 ani(pentru prima data) si dupa 3 luni de relatie, e total absurd. Ce va faceati voi, tinerii din ziua de astazi daca nu aveati TPU ca sa intrebati daca puteti sa faceti sex de la 14 ani? iti spun eu: faceati de la 10.

| Ama00 a răspuns:

N-ai minte. Nu o sa scapi de scurgeri draga mea. Plus ca e ceva normal, fac care dovedeste ca organismul tau lucreaza. Daca el nu te constrange sa faceti dragoste de ce te grabesti atat? Mai lasa sa treaca timpul. Cum crezi acum ca el e cel potrivit pentru tine, asa poti crede si maine ca nu mai e. Deschide ochii cat mai potiwinking

| tvdfannumberone a răspuns:

Dar criss si Vlad sunt impreuna in realitate si cand ea avea 14 ani, el avea 18. Deci eu zic sa nu ii dai drumul, mai ales daca nu te oblig sa faci sex. Dar totusi, ai 14 ani. mai asteapta cel putin pana la 17. happy

| tvdfannumberone a răspuns:

Ai 14 ani! WTF?!?

| tvdfannumberone a răspuns:

Dar serios acum, ai putea sa il bagi la puscarie. Si de scurgeri nu scapi, cel putin nu prin sex, crede-ma pe cuvant, stiu ce zic blushing.

| AndreutaDeea a răspuns:

Băăi! Ai 14 ani! Gândești puțin? thinking
De unde ști tu că după ce faceți... el nu o să se despartă de tine? Ești cu el doar de 3 luni! În plus, ești prea mică! Să aștepte! Abia ți-ai făcut buletinul și deja te gândești la viața sexuală?! Nu face prostia asta!

| alex_7118 a răspuns:

Pai daca vrei sa iti incept viata sexuala depinde de tine happy

| TheFuckIsThis a răspuns:

Te grabesti asa de tare?laughing

| Niklaus a răspuns:

Buna,
Daca ai vorbii cu un adult, care sa te cunoasca (mama, tata, matusi, bunici, etc) despre asta, raspunsul 100% ar fi NU, nu iti incepi viata sexuala la varsta asta!

Dar e perfect normal, parerea mea
Sa se rupa prezervativul...hmmm... Nu o sa folositi unul cu 1 leu, cred :o
Recomandat DUREX, nu cred ca se va rupe, sunt rezistente!

Sper ca raspunsul sa fie de ajutor!

| AndreutaDeea a răspuns (pentru Niklaus):

Tu îi recomanzi să facă asta?!
Doamne, îi mai și spui ce prezervativ să folosească. waiting
Băi, are 14 ani! E MICĂ!

| Niklaus a răspuns (pentru AndreutaDeea):

Nu i-am recomandat, i-am dat niste sfaturi!
Cred ca iti dai seama si tu ca in ziua de azi majoritatea adolescentilor nu mai baga in seama ce zice un om care a trecut prin viata!

Asa ca daca tot o face sa aiba grija si sa se protejeze!

| AndreutaDeea a răspuns (pentru Niklaus):

Oricum, tot cum vrea ea face! happy

| Niklaus a răspuns (pentru AndreutaDeea):

Da, deci raspunsurile noastre nu cred ca sunt luate in considerare
Decizia ii apartine!

| LoveYouLikeAIdiot a răspuns:

Hai sa o luam pe alta parte: daca amandoi va iubiti de ce sa il bagi in puscarie pentru o placere de a ta? rolling on the floor

| duulce explică:

Va multumesc, pentru ca ati avut rabdare sa cititi intrebarea mea.Si sa imi dati raspunsuri care imi pot fi folositoare.Toate raspunsurile sunt bunewinking Si eu ma gandesc uneori ca este prea repede, insa uneori nu stiu ce este cu mine, gandesc cu totul diferit.Si da, este un baiat cu totul diferit, a spus ca este dispus sa astepte oricat de mult timp ar fiwinking :X in legatura cu scurgerile am fost si la ginecolog de 2 ori si da mi-a spus ca nu are ce-mi face numai dupa ce imi pierd virginitatea.Insa dupa ce nu mai sunt virgina eu nu o sa mai merg, pentru ca nu as putea sa-i spun asta mamei mele laughing va multumesc mult :* :* :*