| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani (la vara fac 17 ani). Pana acum nu am avut nicio relatie serioasa, abia m-am sarutat cu 2 tipi..am un prieten bun, este mai mare decat mine cu 2 ani si am incredere in el. In ultima vreme ne-am apropiat mult, m-a tot mangaiat, pe picioare, pe talie, dar nu ne-am sarutat. Credeam ca ma place, dar din pacate azi am aflat de la 2 din cele mai bune pritene ale mele ca a facut si cu ele acelasi lucru si a incercat sa faca sex cu ele. M-a chemat si pe mine la el acasa saptamana viitoare. Sunt sigura ca vrea sa faca sex si cu mine. Stiu sigur ca apoi m-ar lasa (dupa cam o luna-doua), dar as fi tenata sa fac sex cu el. Eu sunt mai timida de felul meu, dar ma simt pregatita pentru un pas nou. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Il plac putin, dar nu sunt indragostita de el. Imi este doar prieten. Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Adriana a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte big grin daca zici ca ai aflat despre el ca asa se poarta si cu prietenele tale... e clar ca nu simte ceva anume pentru tine in special si ca isi incearca norocul cu mai multe pana gaseste una sa cedeze... te sfatuiesc ca atunci cand te hotarasti sa iti incepi viata sexuala sa o faci cu un baiat pe care sa-l iubesti cu adevarat (nu doar sa-l placi putin).
Eu ti-as zice sa-l pastrezi ca si amic...mai mult nu cred ca merita. Acum tu decizi. Sper ca te-am ajutat putin big grin

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Virginitatea nu merita sa o oferi unui baiat oarecare! Acel baiat trebuie sa te iubeasca si sa fi cu el de un timp indelungat(6 luni+). Sati dovedeasca ca te iubeste, nu fi prostuta, vei avea mustrari toata viata si te vei simti folosita apoi abandonata

| Amelya02 a răspuns:

Nu face nimic dintr-un simplu impuls prostesc ca vei regreta mai tarziu. happy

| Sociopat a răspuns:

Deci practic esti proasta.Ramai la masturbarea zilnica e timp de sex si poate cand o s-o faci o s-o faci din dragoste nu ca vaginu tau pune control pe creier...

| aragon90 a răspuns:

Mai bine stai cminte

| bassman a răspuns:

Sfatul meu este ca nu ar trebui sa ai incredere decat in inima ta nu in creierul tau creierul tau deduce ca e prieten bun dar prietenii adevaratii sunt doar cei care vor sa te protejezehappynu sa te foloseasca ca o marioneta pentru sex cat despre sex stai linistitahappy ai timp si pentru astahappyeu as zice sa nu.mai bine faci sex doar cu o persoana cu care ai stat foarte mult si il iubesti si el te iubeste si care te merita