| mirunaaa689 a întrebat:

Deci am o problema, imi place de un baiat foarte mult si astazi ne-am sarutat si m-a luat de talie etc etc, numai ca el e prieten cu fratele meu si cred ca daca as fi impreuna cu baiatul acela fratele meu s-ar supara. a si am uitat sa mentionez ca cand m-am sarutat cu el probabil a aflat fratele meu (baiatul e cu 3 ani mai mare ca mine)

Răspuns Câştigător
| Anonim147943 a răspuns:

Daca cei doi chiar sunt prieteni, cu siguranta fratele tau nu s-ar rupara doar pentru asta. Vorbeste cu fratele tau si intreaba-l daca chiar s-ar supara. Un motiv pentru care ar putea fi suparat el pe tine este faptul ca vei petrece mai mult timp cu acel baiat iar fratele tau ar putea fi ignorat. Cel mai bine este sa vorbesti cu cei doi si sa vezi cum stau lucrurile. Succes!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce s-ar supara fratele tau? Dimpotriva, ar trebui sa se bucure. In felul ăsta afli si tu mai multe depre baiat, de la fratele tau.

| zozogirl a răspuns:

Trebuie sa il faci pe fratele tau sa inteleaga ca este decizia ta cu cine esti impreuna. Bine, nu alege cel mai vagabond baiat. Fratele tau nu o sa se supere pe tine, ci chiar o sa te sustina daca alegi un baiat potrivit