| anonim_4396 a întrebat:

Buna :/ Am 16 ani si am facut dragoste cu iubitul meu pentru prima data joi, si am continuat pana vineri cam inca de 4, 5 ori Prima data mi-a curs normal sange dupa nu a mai curs deloc la celelate "partide" adica totul a mers normal pana duminica,Azi am facut-o din nou si am sangerat foarte tare,si-a dat seama prietenul meu cand sa "terminat", nu m-a durut deloc, este normal sa am aceasta sangerare?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Reinceperea sangerarii dupa trecerea a 5-6 zile de la dezvirginare se poate aprecia/considera ca reprezinta o situatie anormala insa doar in cazul in care nu este vorba de inceperea sangerarii de menstruatie. Daca nu este vorba de menstruatie si situatia se repeta, in mod obligatoriu trebuie sa te prezinti la un cabinet ginecologic pentru a fi consultata. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Oricum ar fi, o vizită la ginecolog e cel mai bun lucru pe care îl poate face o fată după începerea vieții sexuale.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida.

| ASDADA a răspuns:

O sa faci un ''fat''

| nigearares a răspuns (pentru ASDADA):

Un raspuns mai prost nu ai gasit? Oameni ca tine ar trebui sa dispara de pe TPU.

| Sterrior a răspuns:

Este normal sa am aceasta sangerare?
Salut. Am 13 ani, sunt cam in subiect, sa zic asa. Ai facut protejat? Daca da, intre da si nu. Dar cum a zis ASDADA, daca ai facut neprotejat, cel mai probabil vei avea o posibila sarcina nedorita (Depinde). Seara buna. Revino cu un reply daca te mai pot ajuta cu ceva.

| nigearares a răspuns (pentru Sterrior):

Nu am facut protejat, dar iubitul meu a avut grija, sa nu crezi ca m-am *** cu primul barbat care mi-a propus acest lucru!

| Sterrior a răspuns (pentru nigearares):

Așteaptă-ți copilul!