| andra4450 a întrebat:

Am 17 ani si de vreo luna am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima data adica virgina find, nu am sangerat deloc chiar daca m-a durut, acum el crede ca nu am fost virgina pentru ca nu am sangerat straight face i-am explicat despre himenul elastic si tot nu intelege. nu stiu ce sa mai fac..ma simt penibil nu crede orice as zice straight face Cum sa-i mai explic si de ce nu a curs deloc sange e vreo problema?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, pana si cel mai prost barbat stie cum e chestia cu sangerarea. e suficient sa deschida o carte de educatie sexuala si sa afle ca una din cinci fete nu sangereaza la dezvirginare si sunt convinsa ca a citit destule. dar nu vrea sa te creada, fiindca a fost interesat doar sa se culce cu tine si acum foloseste orice pretext sa scape repede de tine. Nu ti-ai ales cel mai bun barbat sa-ti incepi viata sexaual, si inca atat de devreme. Nu stiu ec a fost in capul parintilor tai sa-ti permita, dar au gresit si ei si tu tragi acum ponoasele. lasa-l si vezi-ti de viata ta. este un nesimtit si doar te-a folosit, nu merita sa pierzi nici o zi cu un asemenea ratat

| mona a răspuns:

Poate nu vrea sa inteleaga sau a fost prea neexperimentat sa faca diferenta intre o virgina si o dezvirginata, nu cred ca trebuie sa-i dai explicatii...da-i papucii mai bine pentru ca ti-a dovedit ca nu are incredere in tine si daca nu are atunci nu te prea iubeste

| onasis1961 a răspuns:

Daca nu are incredere totala in ce-i spui nu vad sa aveti un viitor comun. Păcat ca ai cedat la un asemenea om. Spune-i ca juri cu mana pe biblie sau la biserica.

| andra4450 explică (pentru onasis1961):

I-am spus asta, m-am jurat si i-am spus ca ma jur si cu mana pe biblie, si a spus ca oricine poate face asta straight face

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Arată-i şi lui aceste răspunsuri, să CITEASCĂ şi explicaţiile de la linkurile indicate anterior.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu te crede să fie sănătos, nu te iubește.

| Oana92 a răspuns:

E nesimtit daca spune asta. Daca avea putina experienta isi dadea seama ca ai fost virgina. Sangerarea nu este obligatorie.

Răspuns utilizator avertizat
| gazza01 a răspuns:

Si pana la urma daca nu ai fost virgina ce? Are vreo problema cu asta? Daca era experimentat isi dadea seama dupa comportamentul tau...

| andra4450 explică (pentru gazza01):

Nu are nici o problema, dar ma simt eu penibil cand stiu ca am fost si el nu ma crede + ca numai am cum sa-i demonstrez straight face

| gazza01 a răspuns (pentru andra4450):

Daca tu stii ca ai fost, dc te mai simti aiurea? e problema lui in primul rand ca, cum am mai spus, nu e experimentat... Las'o asa pentru ca acum nu mai ai cum sa'i demonstrezi, indiferent de articolul in favoarea ta pe care o sa il arati!

| DiiDuu a răspuns:

Stii ca daca nu iti curge deloc sange dupa s-ar putea sa ramai gravida nu? adica asa stiam...

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru DiiDuu):

Nu este deloc adevarat ce stii tu! nu mai speria fata degeaba!

| MeMeMeMeMe a răspuns:

Arată-i pe net tot ce ar trebui să ştie, şi " umileşte-l" spunându-i că dacă vrea să facă sex, întâi să se informeze, spune-i să se mai maturizeze, Doamne!