| andra4450 a întrebat:

Am 17 ani si de vreo luna am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima data adica find virgina, nu am sangerat deloc chiar daca m-a durut, acum el crede ca nu am fost virgina pentru ca nu am sangerat straight face i-am explicat despre himenul elastic si tot nu intelege. nu stiu ce sa mai fac, nu crede orice as zice straight face Cum sa-i mai explic si de ce nu a curs deloc sange e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| GeooFenomenala a răspuns:

Deci draga mea fi atentawinking 5% din fete NU SANGEREAZA la primul contact sexual nu neaparat pentru ca au himen elastic himenul se rupe dar nu exista sangerari pur si simpluwinking mai invata-l si tu biologie ca sta prost din cate se parewinking sper ca te-am ajutat baftaa! :*

| nike19 a răspuns (pentru GeooFenomenala):

Tu in ce *** clasa ai facut biologie de te-a invatat chestiile astea ca pe mine intr-a 7-a nu m-a invatat asta

| GeooFenomenala a răspuns (pentru nike19):

Daca tu stai sa te invete scoala chestiile astea mai asteapta laughingdocumenteaza-te draga rolling on the floor

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Arată-i şi lui aceste răspunsuri, să CITEASCĂ şi explicaţiile de la linkurile indicate anterior.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Cum spuneam, nu te iubește. Îl interesa virginitatea ta.

| Violente a răspuns:

Atunci nu trebuia să faceți pasul ăsta, asta e problema lui acum că NU ai fost virgină?

Noi știm că ai fost, el e atat de incapabil să înțeleaga de himenul elastic?

Atunci ia-l altfel și intreaba-l de ce erai atat de stramta? Sau probabil el avea puțulica inofensiva și a intrat prin himen, nu iubire?

Bravo, așa e, te pup!

| andra4450 explică (pentru Violente):

Prima data zicea ca ma crede 50 % pentru ca era stramta.dar acum zice ca nu ma mai crede deloc pentru ca nu am sangerat straight face

| tudo393 a răspuns:

Nu e nicio problema.Da, se poate sa nu curga, dar daca mai faci de cam 2 ori si tot nu curge, atunci E!

| justme25 a răspuns:

Nu e nici o problema iar el daca nu te crede inseamna ca nu are incredere in tine..sunt multe cazuri.