| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si de ceva timp mi-am inceput viata sexuala, n-am facut sex protejat niciodata, dar a spus ca nu a ejaculat in mine.3 luni a mers totul bine, nu mi-am facut probleme, dar de vreo 5 zile imi curge un lichid galben si ma cam dor sfarcurile.Credeti ca sunt insarcinata? Rog raspuns...

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba ai o infectie transmisa sexual (poate trichomonas sau blenoragie). Oricum, daca ti-a intarziat menstruatia fa-ti un test de sarcina. Indiferent de rezultat, du-te la ginecolog pentru a-ti trata infectia.

| lavynika a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina ca sa nu mai stai cu grija.Se poate sa fie o sarcina, se poate sa fie vreo infectie sau doar sa fi inainte de menstruatie. Daca nu iti trece mergi la ginecolog.succes:*

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Este de fapt secretzie vaginala care curge mai abundent inainte de menstruatie, la fel si sanii te dor tot din aceasta cauza, dar daca iti intarzie menstruatia fa'ti un test de sarcina si de acum incolo mai bine sa te protejezi ca sa stai linistitahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti vine ciclul daca te dor sfarcurile, iar lichidul galben este secretie vaginala care este normala, de culoare alb-galbuie, daca este un galben mai inchis sau are un miros neplacut ar putea fi o infectie.Secretia vaginala este mai abundenta in apropiere ciclului, de obicei vine cu 2 saptamani inaintea lui.Nu cred ca esti insarcinata, ci doar ti s-a dereglat putin mentruatia. Sper ca am fost de ajutor happy

| Clauuu a răspuns:

Nu neaparat. Poate este si din cauza ca iti cresc saniiwinking. Dar totusi.ca sa nu ai surprize.ar trebuii sa iti cumperi un test de sarcina.