| Diana1298 a întrebat:

Am 16 ani si iubesc un baiat de 18 ani ..acum 3 luni vorbea foarte frumos cu mine si zicea ca ma place nu a mai vb cu mine o vreme.dar de o luna a inceput sa vorbim din nou ..eram suparata pe el din cauza ca nu a mai dat nici un semn. dar in tot acest timp cat nu am mai vorbit cu el am inceput sa vb cu un alt baiat de varsta cu mine straight face e un baiat de treaba ne intelegem foarte bine dar el cere tot timpul sa ne intalnim. dar daca o sa ne intalnim o sa ajungem sa fim impreuna si nu prea vreau asta.sad tot amanat chestia asta si sper ca intre mine si baiatul de 18 ani va mai fi ceva. imi da de inteles cateodata ca ii place de mine. dar nu stiu ce vrea.e copilaros pentru varsta lui ..este foarte schimbator..ASa ca as vrea sa ma ajutati cu nista sfaturi ce sa fac sa inep o relatie cu baiatul de 16 ani sau sa mai astept sa vad daca el o sa isi revina si o sa vb din nou ..Am ajuns sa il iubesc. desi stiu ca nu merita ..Nu stiu ce sa fac ajutati-ma! Funda big grin

Răspuns Câştigător
| RaluuMrrrr a răspuns:

Buna Diana,
Eu iti zic ca nu merta sa stai dupa acel baiat de 18 ani! Pentru ca e mai mare si daca e foarte schimbator si nu te baga in seama o perioada pote dor rade de tine! Adica sa fii gen"roata de rezerva", cand nu are cu cine vorbii se intoarce la tine si isi bate joc! Eu zic sa il alegi pe cel de 16 ani pentru ca pare mai ok, si e si de varsta ta! Acum e alegerea ta, dar gandeste-te bine pentru ca poti suferii din asa ceva straight face!
Sper ca te-am ajutatkiss

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul de 18 ani ti s-a strecurat in minte inteligent,nelasandu-te sa-l "descoperi",esti inca plina de curiozitate in ceea ce-l priveste.
Si,daca ai incerca sa fii cu el,asa va fi si relatia voastra,te va tine mereu pe jar,vei fierbe in suc propriu,posibil sa ajungi sa te indragostesti definitiv de el,iar el doar sa se joace,pentru ca asta face de fapt,se joaca,te vede doar ca pe o alta victima,trecatoare,in "carnetelul" lui.
In tot timpul asta,ai langa tine baiatul de varsta ta,care e sincer,si-a dat "masca" jos si nu-ti nelinisteste sufletul,nu-ti creeaza intrebari si curiozitati,pentru ca,efectiv,s-a predat in mainile tale,te intelege,ti-e aproape,ce semn mai clar ca e indragostit de tine ar trebui sa-ti mai dea?
Dar,daca nu-l vrei langa tine, nu-l chinui, lasa-l in pace, pentru ca va suferi, tu ii faci lui ceea ce iti face tie baiatul de 18 ani.
Asa ca, sau te hotarasti sa fii cu baiatul de varsta ta, daca crezi ca poti sa fi implicata suta la suta in relatia voastra, sau il lasi si ramai singura.
Cu cel de 18 ani nu ai nici o sansa sa fii fericita.
Gandeste-te bine si iti doresc sa iei hotararea care-ti va aduce un zambet fericit, nu o lacrima amara.

| valentingb a răspuns:

La 18 ani nimeni nu e copilaros. Ce vezi tu este ce vrea el sa vezi, dar in mintea lui nu stie nimeni ce ganduri are. Te cam joaca pe degete, cand se plictiseste te mai baga in seama sa se mai amuze. Cel de 16 desi e mai tanar, pare mult mai decis. Totusi daca nu iti place de el si nu il iubesti deloc, nu incepe o relatie nici cu el. Orice relatie care incepe cu" merita sa incerc, poate o sa-mi placa de el pe parcurs" nu functioneaza.
Asa cae decizia ta, problema ar fi ca il iubesti pe celelalt.

| CrazyRat a răspuns:

Nu-ti mai bate capul alege-l pe cel de varsta cu tine vezi cum merge treaba si daca nu merge il lasi, nu te intorci la cel de 18 ani ca vezi bine si tu ce face.

| TravisForest a răspuns:

Buna! Daca tu simti ca nu vrei sa te intalnesti cu baiatul de 16 ani, atunci n-o face! Simti ceva pentru baiatul de 18 ani, atunci trebuie sa astepti, sa vezi ce va fi. Daca el te place cu adevarat, va face in asa fel incat sa va intalniti. Multa bafta!

Travis.