| Polyana a întrebat:

Salut.am nevoie de ajutorul vostru.am 13 ani si imi place de un baiat de 18 ani.totul a inceput in vacanat dintre semestre cand am mers al bunici.acolo prietena mea mi-a facut cunostinta cu baiatul respectiv.am inceput sa ne imprietenim. el mereu imi zicea dragoste si iubire.asa ma alinat el.in vacanta de pasti o sa ne intalnim din nou as vrea sa fac ceva ca sai atrag atentia si ca el sa ma placa dar nu stiu cum.plss ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| DacaTuSpui a răspuns:

In primul rand vreau sa stii ca daca ajungi sa ti la el, sa ai o relatie cu el, o sa suferi atunci cand o sa pleci de la bunicii taihappy. Presupun ca o sa mergi acolo doar in vacante, iar o relatie la distanta nu iti sugerez. In cazul in care nu o sa iti treaca "fluturasii" pana in vacanta de Pasti...Incearca sa vorbesti cu el, sa ii explici ca il placi, sa ai o simpatie pentru el, iar daca el iti impartaseste sentimentele, e foarte probabila o relatie. Faptul ca iti spunea "iubire" si "dragoste" m`ar putea face sa cred doua lucruri : ori ca el glumea, ori ca el chiar te placesmug. Ar fi de preferat sa fie al doilea caz. Sper ca te-am ajutat. [PS: Traieste la maxim timpul in care esti la bunicii tai, in prezenta lui]. Te pup:*.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ai innebunit sau te faci? Esti prea mica pentru el. Nu vreau sa te deziluzionez dar bagati mintile in cap ca nu iti corespunde acel baiat e mare diferenta de varsta intre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 13 ani si el 18 e o diferenta enorma daca vrei sa o faci cu el si sa te paraseasca dupa ce te dezvirgineaza...gandestete mai bine nu e ultimul baiat de pe planeta o sa vina si altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu cu relatiile la distanta

pai tot ce poti face e sa o rogi p vara ta sa te ajute... am fost in aceeasi situatie ca tine exact cand aveam 13 ani...ba nu scuze 12

dar la mine s-a terminat foarte urat

ai mare grija caci nu vreau sa patesti si tu o mare dezamagire

desi stiu ca nu o sa poti iti zic oricum.nu pune suflet asa deodata

impresioneazal prin comportament...asta e cea mai buna modalitate

| dianajst a răspuns:

Pai este simplu: afla ce ii place sa faca.si incerca sa faci acele lucruri, sau spune-i ca tu il placi.si ca ai vrea sa stii parerea lui despre tine[am incercat si crede-ma --> a dat roade love struck]. Dar un mic sfat: el e cam mare.si a trecut prin chestii dastea...ai grija sa nu isi bata joc de tine.pentru ca nu e prea frumos sa vina la tine, dupa un an dupa ce ati fost impreuna, si sa iti spuna ca si-a batut joc de tine[nu mi s-a intamplat dar cunosc fete.] FUNDITA? happy

| dianajst a răspuns:

Draga "Misogin".tin sa te anunt ca dragostea n.are varstawinking