| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si sunt cu un baiat de aceeasi varsta cu mine..suntem impreuna de 1 an si o luna. Nu ne-am vazut niciodata deoarece el este plecat,am fost despartiti cateva luni din cauza unei "prietene",dar ne-am impacat de fiecare data si il iubesc din ce in ce mai mult.O prietena imi zice ca nu o sa mearga relatia doar vorbind pe facebook,whatsapp, la telefon, etc.Voi ce credeti sa mai raman cu el sau sa ma despart? sad

7 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

E posibil ca sa nu fie baiat,e posibil sa faca asta din plictiseala, nu pune suflet in asa ceva, nu e real, e o pacaleala, stiu multe fete care au patit asta

| Emilian65 a răspuns:

O relatie prin telefon, facebook nu este o relatie de durata.

| Doub a răspuns:

Asta nu-i dragoste.

| Alcyon a răspuns:

Ce aveti voi nu e relatie, ci doar o abureala pe net. A avea o relatie inseamna mult mai mult decat a conversa pe mess si a face schimb de poze.

| JosePpPp a răspuns:

Sa incerci si cu mailuri. Asta o sa il atraga si mai mult.batting eyelashes

| spn29 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, relatiile la distanta nu au nicio sansa, mai ales in conditiile in care cei doi indragostiti nici macar nu s-au intalnit vreodata. Parerea mea generala este ca ar trebui sa ai o relatie cu o persoana de incredere, pe care o cunosti de o perioada mai lunga de timp, cel mai indicat o persoana ce poate fi considerata un prieten.

| Katty2013 a răspuns:

Mai bine sa va despartiti acum decit pe urma si sa suferi tu din cauza unei noi ..Prietene.