| Stefanya2007 a întrebat:

Buna, am 16 ani si sunt fata. Cateva sfaturi pentru inceperea vietii sexuale? Ce pozitie este cea mai buna pentru inceput?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai important sfat... Prezervativul.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai asteapta 2-3 ani!

| Stefanya2007 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma lasa hormonii =)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stefanya2007):

Ba te lasa, ca nu dor!
Totul este doar in capusorul tau!

| anonim3247 a răspuns:

Primul act cu o virgină a fost poziția misionar, aveam 17 ani eu și 17 ani ea.
Nu a fost rău pentru ea.
Cam astea ar trebui să faci prima oară
- contează enorm ca să fi foarte excitată.
- contează enorm LOCUL unde veți fi când vei face sex prima oară
- cel mai bine este la băiat acasă când nu sunt părinții acasă ca tu să te simți ca la tine acasă și să nu ai emoții.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Mai e ceva la poziția misionar care contează când faci sex prima oară și după aia
- se ating corpurile și starea de excitație este mult mai mare decât în alte poziții
- este poziția cea mai bună pentru oameni care se iubesc și fac sex din dragoste
Celelalte poziții intră în altă categorie și e mai bine să nu le faci la început.

| Stefanya2007 explică (pentru anonim3247):

La aceeasi pozitie m-am gandit si eu.

Ms pentru info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pozitia in care sta băiatul deasupra iar fata sub, consider că e cea mai plăcută.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Rux04 a răspuns:

Bună. Sfatul meu: preludiu cât mai lung pentru a fi bine lubrifiată și să stai tu deasupra, așa poți coordona cum vrei mișcarea.

| GeorgeCazan a răspuns:

Acasă la unul dintre voi, fără părinți desigur, intr-o zi de week-end, poziția misionar; zic intr-o zi de week-end, ca să aveți timp de toate, preludiu, sărutări, sa fiți odihniți, după să dormiți împreună, poate sa faceți și duș împreună, etc.
E doar o idee, poate fi altfel, depinde ce doriți și ce vă place.

| Stefanya2007 explică (pentru GeorgeCazan):

Ms de sfaturi. O sa tin cont

| diDac a răspuns:

Nu incepe