| zappakya a întrebat:

Bună! Am 17 ani, iar iubitul meu este cu un an mai mare. Încă de la începutul relației mi-a spus că mă va aștepta până voi fi pregătită, chiar dacă va fi și dupa nuntă, acum, după 1 an de relație ma simt pregătită să îmi încep viața sexuală. Sunt conștientă de riscuri și știu că trebuie să mă protejez. Însă am o reținere, gandindu-ma la părinții mei. Știu sigur ca tatăl meu nu este de acord pentru că nu îi place când îl chem și sunt singură acasă. Desigur că mai pot aștepta, însă eu cred că trebuie sa trăiești întotdeauna clipa, bineînțeles într-un mod responsabil, dar stiu ca nu voi regreta niciodată pentru că este alegerea mea și asta îmi doresc eu. Doar gandindu-ma la tatăl meu mă voi simți vinovată.(nu este genul să pună întrebări sau să deschida o discuție despre acest subiect, dar propria mea conștiința este afectată). Să fac ce simt simt sau să mai aștept? Și considerați că este o vârstă potrivită? Sfaturihappy?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E ok. Tati nu trebuie să afle.

| Sofer a răspuns:

E o vârstă potrivita sa incepi. Nu o faci la tine. Facețio undeva într-un loc special. Vinovata nu ai de ce sa te simți pentru ca vei sti doar tu si iubitul tău ce faceți.

| mdc98 a răspuns:

Dar tu poti trai cu gandul ca femeie, ca barbatul tau se masturbeaza la altele sau mai rau, merge la altele pentru ca tu nu ii oferi ceea ce are nevoie( si mi se pare normal sa iti ceara, doar si din asta este formata o relatie)? Nu inteleg ce legatura are viata ta sexuala cu tatal tau, dar ma rog.
Ca si cum compari un mar cu un elefant.