| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti? ar trebui sa-mi incep viata sexuala la 16 ani? adica eu ma simt pregatita,stiu ca trebuie sa ma protejez si alea alea, la ce riscuri ma expun etc.Eu sincer cred ca as putea sa fac sex si fara sa fiu intr-o relatie,adica de placere cum fac baietii(majoritatea), nu cred ca m-as simtii folosita sau chestii de genul.Credeti ca am o mentalitate gresita?

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Parerea mea e ca,, da,, ai o mentalitate gresita

| Sara2 a răspuns:

1. nu esti pregatita sa faci sex, daca erai nu intrebai aici
2. esti proasta

| Sara2 a răspuns:

Vrei sa devii o curva sa te arate baietii cu degetul pe strada? mai gandeste-te odata ca curve proaste sunt destule, vrei sex? fa-ti un prieten stabil draga si frecati-va de cate ori vrei tu

| akadeaa a răspuns (pentru Sara2):

Vad ca vorbesti din experienta, imi permit sa te intreb :cati ani ai?
In plus nu am de gand s-o fac in asa fel incat sa afle toata lumea, daca ei se folosesc de noi, noi de ce nu ne-am folosi de ei pentru a ne satisace.Telurile mele nu-s acelea de a ma indragosti bla bla, eu consider sexu' pur si simplu ca un mod de a ma relaxa, nu vreau sa pun suflet pentru ca m-ar impiedica sa vad lucrurile cu adevarat importante in viata.

| Sara2 a răspuns (pentru akadeaa):

Nu vorbesc din proprie experienta deoarece am fost, sunt, si voi fi totdfeauna contra la asa ceva, daca tu crezi ca vrei sa urmezi aceasta cale in viata este treaba ta dar cred ca peste cativa ani o sa te maturizezi si vei regreta
p.s. propria experienta este de regula cand o persoana a facut lucrul respectiv, deci in acest caz nu vorbesc din proprie experienta

| akadeaa a răspuns (pentru Sara2):

Ma refeream la faptul ca ziceai ca sunt proasta, m-am gandit ca stii cum e sa fii asa din proprie experienta happy

| Sara2 a răspuns (pentru akadeaa):

A fi prost inseamna a te crede "cul" facand lucruri fara cap, eu am zis-o spre binele tau iar tu intelegi ce-ti convine, pana la urma e doar treaba ta
p.s. vorbesc din rautatea lumii, tu esti singura care isi alege soarta

| lostcontrol12 a răspuns:

Imi place cum gandesti.o sa vezi multe comentarii idioate, de la oameni incuiati..nu ii lua in seama.Tu fa ce crezi ca e bine pentru tine si distreaza-te, asta e important, mai ales ca stii ca trebuie sa te protejezi, etc. Succeshappy

| cici96 a răspuns (pentru lostcontrol12):

Alta laughing rolling on the floor

| lostcontrol12 a răspuns (pentru cici96):

Daca e fata desteapta nu va ajunge curva, stai linistita in banca ta. Si nu iti mai da cu parerea cand nu cunosti un om absolut deloc.

| EdwLo a răspuns:

Nu chiar. Totusi la 16 ani nu te aventura. Pentru ca nu sti cum iei vreo boala de la un necunoscut big grin Ideea e ok, la varsta ta e normal sa fi mai rebela. Dar daca vrei sa nu ai griji pe cap foloseste prezervativu. Altfel... e naspa

| DeeaMarry a răspuns:

Da, cred ca ai o mentalitate destul de gresita. Pacat ca de asta te vei convinge mai tarziu.
Oricum, e viata ta si doar tu poti decide ce faci. Desigur, ar trebui sa asculti si de sfaturile parintilor. Ei nu iti vor niciodata raul!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| neutrino a răspuns:

Mentalitateata e gresita. Sa faci sex nu e greu. E greu sa nu faci. Daca vrei sa nu o faci din placere, o vei face in scopuri caritabile?

| Urpaniel a răspuns:

Câţi incuiaţi aici, o susţin doar pe lorena.
Distreză-te, a fi curvă inseamnă cu totul altceva, pe aici vei vedea doar copiii care îşi dau cu părerea despre lucruri pe care nu le-au experimentat.

| bogdan72 a răspuns:

Nu, dar vezi sa nu o faci cu prea multe persoane foarte apropiate.

| Leutzbv a răspuns:

Eu nu cred doar ca ai o mentalitate gresita dar cred insa ca nu esti fata ci un baiat care este obsedat si nu are ce face decat sa puna intrebari stupide...

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Pai unde ne intalnim ca sa iti ofer putina placere? smug glm laughing sau poate nu thinking

| cici96 a răspuns:

Da si normal ca ai o mentalitae gresita! straight face la 16 ani iti trebuie sex? OMG! auzi la ea :"Eu sincer cred ca as putea sa fac sex si fara sa fiu intr-o relatie, adica de placere cum fac baietii"
astea se numesc CURVE sincer straight face vrei sa ajungi una dintre ele?
si eu am 16 ani si nici nu ma gandesc la asa ceva straight face
astea care si-o trag de la 16-16 ani pentru mine sunt CURVEEE.
va trebuie sex la 16 ani laughing dumnezeule mare laughing laughing) rolling on the floor rolling on the floor

| akadeaa a răspuns (pentru cici96):

In ziua de azi nu trebuie sa ti-o tragi ca sa fii numita curva.E de ajuns sa ai 3-4 relatii (fara sa o faci) si deja esti numita astfel.

| FucktheSystem a răspuns (pentru cici96):

Mai bine curvă decât agramată.

| Zacram a răspuns:

Pai faci sex doar daca te simti u pregatita. si chestia ca daca nu esti intr-o relatie... depinde de tot de tine

| Em40 a răspuns:

Cred ca da,, pentru primul act sexual ar trebui sa faci cu persoana pe care o iubesti da nu cu unul care nu simti nimic,, primul contact mereu iti vei aduce aminte.

| Original1992 a răspuns:

Daca tu te simti bine si crezi ca nu vei avea remuscari e ok happy

| pppppppp a răspuns:

Poti sa o faci doar daca te simti tu pregatita ca mai apoi sa nu regreti. eu zic sa o faci cu persoana iubitaprima data pentru ca prima data nu ai cum sa o uiti tongue

| valika1997 a răspuns:

Daca vrei sa faci sex de placere asta nu e o problema! Ai doar o viata TRAIESTEO