| Andrei1505 a întrebat:

Buna, am 17 ani, iar prietena mea tot 17. Pe data de 18 iunie am avut un contact sexual neprotejat, iar ei i-a întârziat menstruatie 5 zile (trebuia sa ii vina pe data de 27 iunie dar i-a venit pe data de 4 iulie) Credeti ca ar trebui sa faca totusi un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate sa faca un test de sarcina ''orientativ'' dupa ce se va termina sangerarea menstruala. In mod absolut sigur, rezultatul obtinut ii va risipi orice teama sau ingrijorare. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia este exclus sa fie gravida

| Plato a răspuns:

Sa speram ca o sa avem un nepotel, sa va invatati minte, copii inconstienti. Daca ati fi invatat pentru bac, nu ramanea nimeni. Pentru ca subminati normalitatea, meritati toate dezastrele. Bine, dezastru pentru voi, ca un copil e o binecuvântare prin excelenta.
Doamne ajuta, sanatos sa fie. Meritati toate problemele.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia, nu e insarcinata.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Nu a rămas însărcinată, stai linistit. Totusi i-a apărut menstruatia, chiar dacă au trecut câteva zile peste.

| anonim2712 a răspuns:

Daca menstruatia a venit inseamna ca se exclude posibilitatea unei sarcini. Sanatate!

| axelarigato12344321 a răspuns:

Sincer, ar trebui sa il faca doar pentru siguranta dar parerea mea este ca sunt sanse foarte mici sa fie insarcinata

| Andrei1505 explică (pentru axelarigato12344321):

Sunt foarte speriat deoarece acum, are niște dureri foarte mari de burta pe care nu le-a mai avut niciodată până acum...