| ioanalexandra345 a întrebat:

Am si eu o problema. Am avut contact sexual neprotejat in mai pe 2. Pe 12 mai, 12 iunie ciclul a venit normal. Dar acum in iulie, trebuia sa vina pe 12-14 dar m-a intarziat 13 zile. Nu stiu ce sa fac. Am facut un test la 2 luni de la act si a iesit negativ. Acum ma dor ovarele si spatele si am scurgeri albe si dense. Am un ciclu neregulat, nu e prima oara cand ma intarzie.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ai mai avut probleme asemanatoare, mai asteapta ca poate iti vine ciclul si de aceasta data.

| ioanalexandra345 explică (pentru Emilian65):

Sper. Contact sexual nu am mai avut din mai si nu am niciun simptom.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa vina normal o luna si după sa nu mai vina este foarte posibil sa fie sarcina, dar poate sa fie si răceala sau întârziere cel mai bine este sa mergi la un doctor ginecolog, pot fi multe, răceala, infecție vaginală, dereglare hormonală. Normal testul de sarcina da răspuns imediat nu prea da erori. Singurul concret este sa mergi la medicul ginecolog pentru ca si dacă este o problema ginecologica poate fi tratată.

| ioanalexandra345 explică (pentru anonim_4396):

Buna. Ciclul mi-a venit 2 luni absolut normal. Cu dureri, aceiasi durata. Stiu ca prin menstra se eliminat fostul endometru in care se instala sarcina... Daca era vorba de o sarcina erau aproape 10 saptamani in care ar fi trebuit sa am simptome si burta, ceea ce este exclus pentru ca eu nu le am avut...