| ℱlℴrүs a întrebat:

Heii:* Am si eu nevoie de ajutorul fetelor..Eu am o relatie de aproape o luna dar ne cunostem de mult timp si ne placeam reciproc.De-a lungul timpului m-am confruntat cu timiditatea mea sunt o fata de gasca,cand sunt doar cu prieteni ma distrez fac glume, dar intr-o relatie sunt foarte timida si as vrea sa depasesc momentele acestea de timiditate.In legatura cu relatia as vrea sa ma comport cu el mai bine stiti la ce ma refer sa ne jucam impreuna, sa glumim etc.Cum ar trebui sa ma comport? Apropo fara sfaturi de genul fii tu, eu vreau sa fiu aceeasi "eu" si cu familia si cu prieteni" si de aceea va intrebhappy
P.S Invatam la acelasi liceu. Funda:X

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Nu fii falsa, nu incerca sa fii ceva ce nu esti. Pur si simplu esti timida, insa asta nu inseamna ca vei ramane la infinit o fata timida in relatii. Te vei maturiza cu timpul, tot cu timpul vei reusi sa devii mai deschisa cu prietenul tau. Cel mai important in momentul de fata, este ca prietenul tau sa te accepte asa cum esti, sa-ti fie alaturi si cu timpul, sa te ajute sa depasiti impreuna aceasta bariera a timiditatii pe care o ai!

Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna iti doresc! happy

1 răspuns:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Intr-o relatie, un iubit nu e doar cel cu care te saruti frantuzeste, iti este si prieten. Cu el poti vorbi orice doresti, este cea mai apropiata persoana de tine si de sufletul tau.
Daca trebuie sa iti controlezi fiecare reactie, gest, cuvant cand esti cu el, ce relatie e aia?