| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si nu mai sunt virgina de un an. Ultima data am facut-o acum o luna. Desi erau primele zile dupa menstruatie am facut-o cu prezervativ. Luna asta nu mi-a venit. Se poate sa fiu insarcinata? Daca nu, ce am? Plz ajutati-ma:-(

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E vorba de o dereglare.Iti recomand un consult ginecologic, caci poate fi vorba de ovare polichistice.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În mod sigur nu este vorba de o sarcină, ci mai degrabă o dereglare hormonală sau o răceală.
Este adevărat că poate fi vorba și de ceva mai grav, cum ar fi chisturile ovariene, de aceea nu trebuie să neglijezi consultul ginecologic specializat.
Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| DyaDya a răspuns:

1. Ai folosit prezervativ deci => nu aveai cum sa ramai insarcinata decat daca s-a rupt
2.Erai in perioada nefertila => nu aveai cum sa ramai insarcinatawinking
3.Mai mult de 50 % din fete au ciclu neregulat asa ca nu trebuie sa iti faci grijihappy