| bebelusa_9498 a întrebat:

Are ceva daca am facut sex fara prezervativ?
Am 13 ani
Este posibil sa fiu insarcinata?
Ultima data mi-a venit acum o luna si aproape 2 saptamani

18 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Bineinteles ca nu! Adica, ramai insarcinata doar daca atunci cand faci sex stai cu capu in jos atarnand de la etajul 9oh go on
Si acum la modu serios, tu ori pui intrebari la misto, ori ai probleme la cap.

| Eu4EverX a răspuns:

Da are, poti sa nu mai pui intrebari stupide si sa iti vezi de scoala?

Si vezi ca o sa ai tripleti, gandeste-te de pa acum ce nume le pui.Aaaa...si am uitat anunt-o si pe "mami"

| IsabelaIssa a răspuns:

Cu ce usurinta spui" am facut sex, am 13 ani" si mai spui si fara prezervativ. te intrebi daca esti insarcinata? nu, cum sa fii, doar copii o sa ai, sti ce e ala un copil nu? ceea ce esti tu acum! nu stiu ce sa va mai zic, poate fetele astea care faceti asa. ori nu aveti parinti si nu are cine sa va educe, ori va uitati prea mult la tv.nu imi pot da seama din ce cauza au luat-o razna copii din ziua de azi in halul asta. voi pana la ce varsta copilariti? stiti ce e aia copilarie? sau v-ati nascut c... din mame? scuza-ma dar sunt foarte indignata de ceea ce citesc aici si nici nu imi vine sa cred.imi mai ramane sa va incurajez si sa va dau si sfaturi. ceva pozitii vrei sa iti spun? sau cred ca le sti dejaoh go on doar nu esti copil.sa nu ti se para ca raspunsul meu e ironic, sa studiezi bine anii tai si sa vezi cat de ironica e viata cu tine. ii las pe altii sa iti dea sfaturi de ajutor pentru ca eu nu pot.

| camelia1812 a răspuns:

Da. este posibil sa ramai insarcinata

dar tu nu te gandesti la consecinte? helooouu!

daca tot "esti" pregatita pentru a-ti incepe viata sexuala.macar informeaza-te putin!

stii cate riscuri exista? pe langa a ramane insarcinata. poti contacta tot felul de boli

fugi la parinti si spune-le ce ai facut

vor fi suparati dar Nu E De Glumit cu asa ceva...

iar tu probabil vei zice "Dar ce.eu sunt proasta sa le zic parintilor mei asa ceva?". draga. crezi ca nu vor afla pana la urma?

| bkmad a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa dramatizam daca stam bine sa ne gandim este treaba ei nu trebuie sa facem misto sau sa o jicnim. si bebelusa ar fi trebuit sa te gandesti putin mai mult inainte sa o faci sau macar daca ai vazut macar in filme se foloseste prezervativ. ar fi mai bine sa te duci si sa faci un test si sa nu intarzii caci in primele 2 saptamanii sau chiar 3 poti lua niste pastile un tratament si poti da afara copilul fara a mai fi nevoita pe viitor sa faci avort sau sa il lasi!

| ♥ Bugs Bunny ♥ a răspuns:

Da ai putea sa fi insarcinata bine nu stiu nu sunt pusa in locul tau dar parinti tai nu ar fi de acord cu asa ceva sh este raw ai grija ce faci plz daca vrei sa imi spui si mie ce ai facut pwpz sh succes

| Julienne a răspuns:

Tu in persoana esti un copil, si iti trebuie COPIL?
Primul lucru pe care trebuie sa il faci e sa zici parintilor! ai grija

| ßέßέ a răspuns:

Normal ca are straight face. Adica ...totusi.Daca si-a dat drumul in tine atunci poti sa te astepti la un bebe. A da si pe langa bebe poti sa iei o multitudine de boli deci mai bine stai mai cumincioara. Fa-ti un test de sarcina dupa cam 3 saptamani de la actul sexual si atunci ai sa vezi daca esti sau nu. A doua problema : sex la 13 ani? Da va mananca rau nu asa. E viata ta, da daca ai inceput la varsta asta clar rolling eyes.

| Анька a răspuns:

Buna ) am si eu 13 ani. da chiar intr`atita sa fii de... sorry de ginduri.Mai gindeshtete la viata de pe urma ce va urma.consecintele! Cum ti-a spus mai sus. gindeshtete la scoala. vreai sa ai relatii cu un baiat ) poftim da nu chiar relatii sexuale.estimika inca si plus la asta sa fii atit de proasta! Sigur, e viata ta si cu asa ushurintsa sa spui ce ai facut. mie mi-ar fi rusine! Felicitari cu bebe

| Crynutza a răspuns:

Nu vreau sa fiu ironica dar tu te-ai gandit inainte de a face asta? Ai doar 13 ani, fetele de varsta ta inca se joaca cu papuselele si tu faci sex? EU am aproape 16 ani si sa recunosc m-i s-a pus intrebarea : [vrei sa faci dragoste cu mine? ] si nu am acceptat pentru ca ma consider inca mica pentru asta. Dar in fine nu vb de mine acum. Uneori ma intreb : Daca la 13/14 ani faci dragoste la 18/19... ce naiba faci? ai vreo 4/5 copii? Nu stiu nu pot sa imi dau seama ce aveti in cap!?! Tu nu te gandesti la viata ta? Tu stii cate riscuri ai? Si nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi daca ramai insarcinata? Cel mai bine e sa vb cu mama ta sa ii spui de incident: Chear daca va fi suparata, dar e mai bine pentru tine.
Stii cum se vor uita cei din jur la tine? Ca la o C_ _ _ _ sa nu zic mai mult. Scuze dar e un lucru la care nici nu ar trebui sa te gandesti nu sa il si practici.Acum nu stiu ce rost mai are intrebarea ta, trebuia sa te intrebi inainte de a face sex. Mult succes in viata ta de nimic daca nu te superi ca zic asta.Si un sfat acum dupa tot ce am zis [zile alor tai, te vor duce la un ginecolog si asa te vei feri de toate riscurile pe care le ai] Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi bebelusa tu chiar nu te-ai gandit macar sa folosesti un prezervativ macar totusi u stiu ce sa iti zic da ce o fost in capul tau si eu am 13 ani si m-a intrebat o fata vrei sa faci sex cu mine eu i-am zis tu chiar ai inebunit ea find in clasa cu mine tot 13 ani, oricum nu vreau sa ma dau destept iti zic asa preteneste zi la parinti tai chiar daca se vor supara asta este lasa ca o sa le trece nu e de glumit cu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e imposibil adica bai frate tu vorbesti serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic! ar trebui sa vorbesti cu parintii tai

| mikaela25 a răspuns:

Vai. o sa fii mamica, ce bine imi pare, sper sa ai tripleti ca asa va trebuie...nici nu stii sa scrii bine si tu faci sex, ooo si sex nici dragoste, mdea, tineretul din ziua de azi, stii ce ma intreb, si eu am avut 13 ani, culmea big grin, dar nici nu ma gandeam la asa ceva.vai app. felicitari vei fii mamica. pup

| SteffJess a răspuns:

Ar fi posibil!

| SteffJess a răspuns:

Nu stiu! cumpara un test de sarcina
prietena a facut sex si are doar 12 ani.este posibil sa fie insarcinata? nu i-a venit ciclul.

| inaa a răspuns:

Auzi fato, nu este nimica, este viata ta, da crezi tu este normal la ai tai 13 ani, sa stai cu copil pe picioare, eu am 15, si ma socot un copil, da tu la 13 ani ai tai.cred eu singura nu stii sa maninci calumea, decit sa hranesti copil...nu trebuie chinuita viata copilului... iar parintii ce iti spun?

| inaa a răspuns:

Vreau sa-ti spun, caci nu este nimic de genul ''waw'' viata ai tot dreptul independent de parerea parintilor si eu as vrea sa te intreb? eu la 15 ani ai mei ma socot un copil, dar tu la ai tai 13? cred eu singura nu stii a minca bine, da inca sa mai hranesti copii in loc tu sa te bucuri de copilarie, nu stiu parerea mea este, ca tu esti cam prostuta, ca daca vrei placere, se putea si cu prezervativ.