| Fotball4ever a întrebat:

Buna am 18 ani, am fost impreuna cu o fata (tot 18 ani avea si ea) timp de 5 luni. Ea venise dintr-o despartire de fostul ei iubit (au avut impreuna 2 ani), care "i-a dat liberul" pentru ca zicea el nu stie ce vrea.(de fapt era cu ochii dupa alta). El ii si o fire mai inchisa, din spusele ei nu prea ii arata iubire.In fine. A ramas cu mine cum se spune. Si-a dorit foarte mult sa aiba un baiat care sa o iubeasca si sa o pretuiasca pentru ceea ce este. Ea este cu respectivul baiat in aceeasi clasa si stau in aceeasi banca, lucru pe care l-am aceeptat din dragoste pentru ea. Asta am vrut eu sa ii arat si sa simta ca are langa ea iubitul pe care si l-a dorit. I-am oferit de toate, am fost foarte atent cu ea si chiar ea imi preciza ca niciun baiat nu s-a mai comportat asa cu ea. Dar in ultima perioada am simtit-o ca ii ceva neinregula cu ea si intr-o zi mi-a spus ca nu stie ce se intampla cu ea dar are nevoie de o pauza. Eu am acceptat-o, ca mai apoi sa aflu ca ea de fapt s-a impacat cu fostul prieten. Am ramas socat sincer pentru ca totul era foarte bine intre noi. Nu ne-am certat niciodata (doar mici suparari care sunt in orice relatie). Pur si simplu peste noapte s-a intamplat asta. Sincer inca mai tin la ea pentru ca am pus mult suflet si m-am daruit in totalitate. Vreau sa-mi raspundeti la cateva intrebari daca se poate. Credeti ca intre ei 2 va mai tine relatia? Va realiza oare ce a avut si ce a pierdut? Sunt sanse ca ea sa se intoarca la mine? Astept raspunsurile voastre. multumesc :*

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1. Nu cred ca ii va dura mult timp relatia cu fostul
2. Mai tarziu o sai para rau ca a pierdut un baiat asa de treaba ca tine si bun la suflet
3. Da dupa o vreme
Sa stii ca nu merita sa o ierti e un om fara suflet nu stie ce e aia iubire adevarata de aia te-a lasat pe tine.

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Nu nu cred ca va mai merge intre ei (posibil sa ma inselbig grin ) de realizat va realiza ca te. a pierdut dar din momente ce a facut ce a facut nu cred ca mai merita osteneala ta ( cred ca a vazut in tine un baiat care o place si e dispus sa faca orice dar din moment ce ea nu te. a pretuit si s. a intors la fostul eu cred ca a fost cu tine doar ca sa. l uite pe el nu stiu (adica nu prea cred ca ea a tinut cu adevarart la tinehappy ) de intors la tine probabil se va intorce cand si daca se va mai desparti de actualul ei iubit, dar din moment ce a facut. o o data o poate face si a doua oara(depinde acum si de fata daca e cuminte, adica daca nu e din aia mai ''curvita'' bine nu in sensul real al cuv) se va intoarce si va realiza ceea ce a pierdut si va incerca sa recastige, dar daca e ''curvita'' o va face si a doua oara va zice ''las ca asta si asa e prost si ma iubeste sa-mi fac de cap ca ma asteapta'' ...scz ca am zis. o asa da nabig grin

| mee_4833 a răspuns:

Hmm...probabil ea a mai tinut la fostul prieten in tot acest timp straight face e greu pentru tine, stiu, avand in vedere ca te-ai purtat atat de frumos cu ea, ceea ce e de apreciat. Acum nu stiu daca o sa tina relatia dintre ei, dar cu siguranta va constientiza ceea ce a pierdut, adica pe TINE. La un moment dat, se va intoarce la tine, asa cred. Multa, multa bafta si tot binele!>big grin

| aSH a răspuns:

Poate ai fost mult prea atent cu ea si mie mi s-a intamplat sa fiu prea atent.
sa tina foarte mult la ptretenul ei poate el cinestie poate a fost primul preten al ei sau sia inceput viata sexuala cu el si atunci e normal sa se gandeasca la el chiar daca el isi bate joc de ea si o inseala sau alte chesty de acest gen dar nu sa se reintoarca la el dupa tot ce ii face daca i-a facut asa ceva
Poate ai fost prea dragut cu ea si de frica sa nu o pierzi te-ai schimbat te-ai purtat prea dragut si nu te mai recunoaste ce zici?
sau poate a aparut acea plictiseala in relatie acea monotonie si trebuie sa scapati de ea
Sty ce e sigur chiar daca ea sa impacat cu vechiul ei prieten o va durea mai tarziu cand isi va da seama ce tea pierdut pentru ca te-ai purtat frumos cu ea si ati avut amintiri frumoase
nu va dura mult relatia dintre ei dar poti chiar u sa te impaci cu ea daca te vei schimba si o sa alungati monotonia o sa fi u acel la care ea tinea intradevarat si foarte mult si pentru care sia parasit prietenul happy bafta si intr-o zi o sa se intoarca daca faci cea ce trebuie si te schimbi daca nu multumeste-te cu amintirile si visele care leai avut cu ea odata ca ele devin subiecte de barfa peste cativa ani si amintiri de neuitat

| αnđRα a răspuns:

1. daca el s-a despartit de ea prima data, s-ar putea ca tot el sa ii ''dea papucii'' si a doua oara. daca e cum ai zis tu, ca nu stie ce vrea, eu cred ca nu o sa mai dureze asa mult.
2. da, 99% sigur, daca tu erai asa de treaba si ai tinut/tii asa mult la ea
3. da, s-ar putea sa se intoarcahappy

| dynakiss a răspuns:

O sa vezi ca, o sa-i para rau de ce-a facut, pentru ca din ce ai spus relatia cu el nu va dura prea mult...

Dar cel mai bine e sa o lasi in pace, sa fii indiferent sa vada ce pierdut. Nu merita atentia ta, cu siguranta sunt alte fete care sa te aprecieze pentru ceea ce esti.

| Isa_5295 a răspuns:

Daca se iubesc cred ca daa.ar putea ca relatia lor sa dureze ceva mai mult timp. dar dupa cum spui tu sigur ea se va satura de EL si cu siguranta isi va da seama ce baiat a pierdut
si daa.sunt 50% sanse ca ea sa se-ntoarca la tine.

| valentina_6807 a răspuns:

cred ca prietene ta e draguta si tare ok te rog sa pui o poza cu fata

| xSunShine a răspuns:

Nu cred ca relatia dintre ei va dura, pentru ca ce a fost prima oara nu va mai putea fi si a 2a oara, mai tarziu isi va da seama de greseala pe care a facut-o despartindu-se de tine pentru ca tu te-ai purtat frumos cu ea.cum probabil alt baiat nu a mai facut-o, deci ai toate sansele sa crezi ca veti impaca... ce pot sa iti spun...Baftahappy