| lalala_6426 a întrebat:

Am 18 ani ani si am un prieten tot de 18. Suntem impreuna de la 16 ani si ne intelegem foarte bine. Ieri am stat impreuna si am discutat despre diferite lucruri si el m-a intrebat daca sunt pregatita sa imi incep viata sexuala. Eu nu i-am dat nici un raspuns deoarece parca mi-e frica...amandoi suntem virgini si nu ne pricepem la anumite lucruri. Va rog sa ma ajutati:
Sa cumparam Durex, sau care este mai bun? Daca prezervativul e mai subtire se rupe usor? Dar daca nu, placerea e mai scazuta? Dupa introducerea penisului in vagin, va curge sange doar de la el sau si de la mine? Ne va durea? Dupa cate acturi sexuale nu va mai curge sange(3-4?)? Acum o intrebare poate mai stupida...am auzit ca este sanatos sa introduci penisul in anus, si va trebui sa imi largesc mai intai gaura cu degetul? De ce multe baga penisul in gura, doar pentru satisfactie? Va multumesc, sunt sigura ca ne veti fi de folos!

4 răspunsuri:
| Nocturne0 a răspuns:

Sa fie si mai putine sanse ca prezervativul sa se rupa (desi stiu ca la primul contact sexual fetele nu pot ramane insarcinate) cumparati un lubrifian (parca asa se numeste) tot de la durex si atunci si durerile sunt mai mici la dezvirginare...
chestia cu anusul cred ca e falsa
si oferi placere baiatului in special cu sexul oral

| BESTNICK a răspuns:

In primul rand faceti sex normal folositi prezervativ si miscati-va lent.nu rupeti patul ca atunci se va rupe si prezervativul si veti posta din nou intrebari de genu ""am facut sex cu prietenu si s-a rupt prezervativu ce sa facem"". bine inteles ca va exista preludiul care te face sa nu te mai gandesti la ata prietenului tau ca se va rupe sau sangele care va iesi din tine. calm, dragoste si un pic de pasiune si nu veti simti nimic. mult noroc

| Alexutaa a răspuns:

Pfff cate intrebari deodata okey sa-ncepem cu inceputul:

1. Dupa parerea unor persoane Da DUREX`ul e cel mai bun.
2. Prezervativul se rupe chiar daca e subtire sau gros depinde foarte mult si de termenul de valabilitate.
3.Folosirea prezervativului retine anumite placeri dar cel mai bine sa-l folosesti pentru a nu intra in contact cu o oarecare boala sau a avea o sarcina NEDORITA.
4. Odata cu "introducerea penisului in vagin " daca amandoi sunteti virgini va v-a curge sange la amandoi teoretic dar sunt cazuri in care dezvirginare la primul contact sexual nu se realizeaza 100% datorita himenului elastic.
5. Durerea e prezenta in anumite circumstante, dar la primul contact sexual ve-ti avea niste dureri neplacute dar nu dureroare.
6.Nu stiu ce-ai auzit tu de introducerea pensiului in anus, dar teoretic acest lucru nu este studiat, acest contact sexual are loc si doar din cauza unei simple curiozitati eu zic sa nu ai acest contact sexual in "anus" pentru chiar ca ai sa ai dureri neplacute si foarte dureroare si nu iesi cu nimic in castig.
7.Pentru satisfactia partenerului multe femei fac oral, pentru ca totoadata baiatu face acelasi lucru si fetei. Nu e doar satisfactia femeii, daca il iubesti cu adevarat iti va face placere vazand ca se simte bine si el si exact si invers.

| agresiv_8085 a răspuns:

E mult mai placut in anus si in gura