| ImJack a întrebat:

Bună, am 18 ani iar iubita mea are 15 ani și eu și ea am vrea sa întreținem relații sexuale dar protejați, oare ma grăbesc sau pot păți ceva dacă Doamne ferește merge la politie sau chestii?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai incredere in ea, chestia cu dusul la Politie, mai bine stai cuminte.

| ania a răspuns:

Daca si parintii ei sunt de acord va puteti casatori cu aviz din partea medicului.Sexul fara casatorie aduce vinovatie si nu aduce fericire pe termen lung in viata nimanui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ea face sex cu tine connsimțit nu te poate acuza de viol. Dar indiferent de asta la 15 ani, e interzis de lege pentru tine. Din punctul meu de vedere, dacă ea este dezvoltată fizic, nu te grăbești. Chestii se pot întâmpla.

| mihai69 a răspuns:

Vârsta de consimțământ sexual în România este de 15 ani.
Deci d.p.d.v. legal, ești "acoperit". Moral, e discutabil. Dar lucruri din astea se întâmplă oricum. E decizia voastră până la urmă, dar luați-o informați, folosiți protecție și - mai ales - asumați-vă consecințele!

| Emilian65 a răspuns:

Nu va grabiti! Aveti timp de sex si dupa implinirea varstei ei de 18 ani.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca te denunta ai cam pus-o, nu stii niciodata ce ii poate trece prin cap intr-un moment de gelozie sau de dezamagire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a cumpara prezervativele, du.te la un centru de nebuni pentru evaluarea psihica. Nu cred ca esti in toate mintile. Gandeste pl pentru tine, iar acum esti sclavul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că te poate denunța dacă asta vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este, sa stii ca nu esti primul sau ultimul. In multe relatii s-a intamplat sa se certe si ''iubita'' il santaja ca merge la politie si il acuza de viol. Multi, foarte multi au ajuns in puscarie condamnati pentru 5-9-10 ani, depinde cat minte ea la judecator.

''DACA nu asculti de mine, daca nu imi cumperi telefonul, parfumul, aia si aia, daca nu MA asculti, te bag in puscarie''

Esti gata sa risti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex ma doamne ferește cum gândesc unii oameni parcă ar avea 8 ani fata să-mi bag ceva, dă-i la buci că dacă nu ii dai de mica mai târziu se strica.

Daca nu faci tu sex cu ea, o s-o facă altul stai tu liniștit. laughing) Că majoritatea fac sex încă de la 12-13 ani, nu 15. M-aș mira si sa fie prima data pentru ea.
Nu baga in seama toți comuniștii ăștia, care îi bătea tacsu cu cureaua daca pronunțau cuvântul sex la masa.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Întrebarea asta ar trebui pusă la "Legislație, Politic & Social"! După 16 ani am auzit că răspunde parțial pentru acțiunile ei (adică poate întreține relații cu tine fără acordul părinților ei). După 16 ani se poate duce să depună plângere doar în caz de viol.

| SetYourselfFree a răspuns:

Da,sa stii ca se poate. Oare stii vorba aia cu:sa nu ai incredere nici in cămașa de pe tine! Au fost cazuri când fetele pretindeau că au fost violatevdesi nu au fost)ca sa obtina bani de la puștani si sa nu ii denunte la politie

| bogdanmanevra a răspuns:

Imi faci numele de ras iti propun sa te calmezi si sa te gandesti cat de trist esti dragul meu prieten.

| MarinPreda17 a răspuns:

Sa spunem ca tu esti pregătit atat " psihic" cat si fizic
Cat despre ea, nu este pregătită nici macar fizic
Inca este la pubertate, corpul inca se dezvolta
Tu o să ii faci numai rau
Daca o iubești cu adevarat așteaptă sa mai creasca

| sacmapl a răspuns:

Ba bulangiule vrei sa strici viitorul fetei?