| Ralucainlove99 a întrebat:

Am 18 ani.Imi place de un baiat, suntem colegi de clasa.Cred ca imi place de el tocmai pentru ca ma enerveaza tot timpul si eu pe el.Imi dadea semne ca ma place,eram fata cu care vorbea cel mai mult din clasa,imi cerea teme, pixuri, informatii de care uneori nu avea nevoie.I-am marturisit ca il plac dar mi-a zis ca ma place doar ca si colega.I-am zis ca vreau sa ramana totul intre noi si ca acum ma simt rusinata cand il vad.Acum,ma ignora putin la scoala, ma si evita putin.Iar inainte mai multi colegi ne tot spuneau ca ne potrivim, ca mie imi place de el... 1.Credeti ca se comporta asa pentru ca nu vrea sa creada lumea ca e ceva intre noi sau ceva de genul asta? Sau pentru ca s-a simtit agasat ca sa zic asa, eu fiind foarte directa cand i-am zis ca il plac? 2.Eram aproape convinsa ca ma place dupa comportamentul lui.El e si mai emotiv, dar nu timid.Totusi mi-a zis ca nu vrea sa aiba nici o relatie.Chiar nu ma place sau ii e teama?

Răspuns Câştigător
| FriendsWithBenefits a răspuns:

La cum vad eu situatia, e mai rece pentru ca nu vrea sa-ti dea sperante, dar asta nu inseamna ca tu nu te poti face dorita, esti doar femeie. Cred ca stii si tu cum merge flirtul si cam toata treaba. Hai fa-ma mandru laughing. Succes!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul nu te doreste pentru o eventuala relatie. Ai riscat si ai pierdut. Se pare ca tu nu ai inteles ca el este baiatul, iar tu esti fata.

| Ralucainlove99 explică (pentru neutrino):

Ok,pot sa accept ca nu vrea sa se implice intr-o relatie cu mine.Nu e chiar asa cred eu.Adica,el nu mi-ar fi zis niciodata asa ceva, nu e genul lui sa isi exprime sentimentele nici daca le-ar avea.De aceea am facut eu primul pas, pentru ca ma gandeam tot timpul la el si eram foarte stresata.M-am eliberat ca sa zic asa.E posibil sa ma placa si sa nu stie sau sa ma placa dar sa nu vrea relatie deloc?

| SakonSIUkon a răspuns:

Nu prea ai de unde sa stii poate te place ca prietena poate nu vrea relatii d-astea.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Uneori aparentele mai insala si instinctul la fel eu cred ca vrea sa ramaneti doar la stadiul de amici tocmai de aceea te si evita o face tocmai ca sa nu iti mai dea tie de inteles ca te place vrea sa pastreze o anumita distanta intre tine si el, parerea mea ar fi sa te retragi si sa ii lasi spatiu. Mult noroc

| delikciw a răspuns:

Nu ai de unde sa stii sigur poate ca baiatul daca e mai emotiv a fost implicat anterior intr-o alta relatie din care a iesit cam "sifonat"(stati chill si baieti au sentimente doar ca stim sa le ascundem foarte bine cand e cazul). Sfatul meu e sa incerci sa fii cat mai rece sau distanta fata de el, daca el va incerca sa se apropie de tine atunci va trebuii sa iei o decizie, daca il accepti sau nu.Bafta