| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut sex si a ejaculat pe burta mea dar a cazut puțin si pe clitoris sunt șanse sa raman însărcinată? Vreau sa specific ca m-am șters după si spălat cu apa si sapun. Dar dimineață am avut o scurgere cu sânge (a fost sex pentru a doua oara pentru mine)

6 răspunsuri:
| Anuskaa a răspuns:

In legatura cu pastila de a 2-a zi sunt mai multe tipuri, adica denumiri.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Daca doar a cazut si nu a intrat inauntru atunci esti ok nu o sa ramai. iar scurgerea respectiva de sange poate fi de la dezvirginare posibil prima data cand ai facut-o sa nu te fi dezvirginat si de abia acum

| AlexPatriciu a răspuns:

Poți sa rămâi lejer însărcinată!

Eu am pățit-o pe pielea mea cu prietena mea când eram mai mic, da mi voie sa îți explic te rog ca nu vreau sa treceti prin ce am trecut eu :
In timp ce prietenul tău face sex cu tine și mai are puțin sa își dea drumu și nu își da in tine (înăuntru), își da pe tine (pe burta) nu salvează cu nimic situația! este totul fals!
Și el se "uda" la fel ca și tine ..adică ii curge un lichid incolor pana sa își dea drumu, acel lichid conține spermatozoizi, adică mai pe scurt poți rămâne însărcinată doar de la sex neprotejat fără sa își dea drumu in tine!
Nu te speria, du-te la farmacie cumpăra pastila de a doua zi, Ia-o și scapi de orice grija!
Data viitoare folosiți prezervativ sau programare la medic ginecolog (la clinica privată de ex 150-200lei consultația) și îți da anticoncepționale.

| brokxy a răspuns (pentru AlexPatriciu):

Mulțumesc stii cum se numește pastila de a doua zi daca te rog?

| AlexPatriciu a răspuns (pentru brokxy):

Te duci și intrebi pe doamna de la farmacie fără rusine, ea îți va recomanda fără probleme! Poți sa o iei și mâine adică luni, ai timp 72 de ore de la contactul sexual, dar tine minte cu cât o iei mai repede cu atât mai bine, și nu ai voie sa o iei decât o data maxim de doua ori pe an!

| AlexPatriciu a răspuns (pentru brokxy):

Costa in jur de 60-70 de lei și îți recomanda de care doamna de la farmacie.
Folosiți prezervativul ca in afara de o sarcina nedorita puteți lua și boli cu transmitere sexuală!