| Roxana223 a întrebat:

Bună! Am 18 ani și încă nu am avut primul sărut,de relație nu mai zic? Cred ca eram prea complexata din cauza nasului meu care este cam mare,mereu am o reținere atunci când trebuie sa ma întâlnesc cu persoane noi. Urmează zilele astea sa ma întâlnesc cu un băiat,dar mi-e frica ca o sa iasa totul prost din cauza ca am acest defect,plus ca mâine seara ma întâlnesc cu niște prietene,iar iubiții lor ii sunt prieteni buni,și mi-e teama ca o sa ii zică despre acest defect... Credeți că ar fi mai ok dacă nu as iesi cu el?
M-am gândit la rinoplastie, doar ca îmi e frica, probabil o sa îmi fac operația peste câțiva ani.
Ce ar trebui sa fac? Mai multe sfaturi? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| BogdanDavidZ a răspuns:

Du-te linistita, toti avem defecte, nu ai ce sa pierzi. Si eu am nasul destul de mare dar ideea este ca persoana respectiva sa te placa asa cum esti, daca nu te-ar placea pentru simplul fapt ca ai nasul putin mai mare atunci sincer esti norocoasa pentru ca nu te ai ales cu un ratat laughing. Gandesti prea mult, incearca sa te relaxezi si gandeste te ca si el are emotii, nu doar tu

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu zic sa nu-ti mai faci atatea probleme din cauza a ceva ce nu s-a intamplat inca si s-ar putea sa nu se intample. Mergi la intalnire si lasa-l pe el sa decida daca-i place nasul tau. Daca nu-i place, aia e, mergi mai departe...dar poate-i place.winking
Toata lumea are defecte, vizibile in diverse ipostaze. Ce-o sa facem acum, o sa incetam a mai incerca sa ne gasim pe cineva din cauza fricii de a fi respinsi? Nu. O sa incercam pana gasim pe cineva care ne place asa cum suntem. Exista gusturi intre gusturi. Ceea ce mie nu-mi place, altcuiva s-ar putea sa-i placa...si invers. Sigur ca poti sa-ti faci si rinoplastie daca ai posibilitatea si te va face sa te simti mai bine in pielea ta, dar pana atunci, nu-ti refuza sansele care se intampla sa apara. Incearca.

| ania a răspuns:

Sa te rogi lui Dumnezeu ca la timpul potrivit sa ye ajute sa il intalnesti pe viitorul tau sot si daca inca nu esti interesata de casatorie mai bine investeti timpul in copii orfani sau batrane singure de la azil decat sa iti pierzi vremea cu baietii.

| ania a răspuns:

Interesata momentan

| LonelyLoner92 a răspuns:

Stai liniștită, nu ai motive de panică, ai doar 18 ani.

Ei unul am 29 de ani și sunt virgin, efectiv nu m-a plăcut niciodată o fată.

Am un serviciu stabil din septembrie 2020 încoace dar faptul că sunt mai scund de statură și arăt a copil la față a făcut să nu am deloc succes la fete.

Fruntea sus și gândește pozitiv deoarece viața este frumoasă și merită trăită orice s-ar întâmpla.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar mi-e frica ca o sa iasa totul prost. Cum simți frica? Ce înțelegi prin totul prost?
și mi-e teama ca o sa ii zică despre acest defect.
Crezi că cea mai importantă și acută preocupare a lor este nasul tău. De ce asta?
Credeți că ar fi mai ok dacă nu as iesi cu el? Cred că nu.
Rinoplastia nu schimbă doar forma nasului ci te și deformează.
Nu recomand. Plastie la interpretarea ta despre el, plastie la atitudinea ta despre tine. Asta, da.

| raMLesS a răspuns:

Daca te complexeaza poti sa faci aceasta operatie, pana la urma trebuie sa te simti bine in pielea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pana la 19 ani nu am avut nimic, nimic...nu prea recomand asa tarziu, dar inca exist. Daca mai dura cativa ani, ajungeam la nebuni laughing Nu ti trebuie nicio rinoplastie, ia si fa-ti tinder rolling on the floor Sau cine stie...pot sa vad o poza cu nasul tau?

| Danny28 a răspuns:

Nu te opera. Vezi ce scrie aici, e vorba despre o fată cu același complex ca al tău: https://pressone.ro/......nstagram-1

| MISLO a răspuns:

Si eu am nasul destul de mare, si un pic sucit, port ochelari de vedere si am un defect vizual la coatele pieptului, sunt putin mai in față decat pe stânga, dar am iesit cu fete, majoritatea cu care am iesit m-au considerat un om normal obișnuit, toți avem defecte stai liniștită

| TudorDD a răspuns:

Felul în care va reacționa la descoperirea defectului tău denotă ce fel de comportament și educație are. În fond, pot să te întreb: ce ai de pierdut? Te place, bine, nu te place, iarăși bine! Altul! Știi care e problema cu adevărat? Faptul că tu nu te placi pe tine însăți pentru nasul tău. Fie înveți să accepți asta, singură sau cu ajutorul cuiva, fie te operezi. Voila. No big deal. Îți urez tot binele din lume!