| amme a întrebat:

Am si eu o problema, am fost ani de zile complexata de faptul ca am nasul mare, din cauza unei prietene care a zis o chestie despre nasul meu si chiar am vrut sa-mi fac rinoplastie, dar, citind niste carti, am inceput usor sa scap de complexul asta, ma simt iar frumoasa, am incredere in mine si nu imi mai vad nasul mare, imi place si nu as schimba nimic la el! problema e ca acum cand mi-am revenit, avand o discutie cu iubitul meu, el imi spune "pai daca ai nasul asa "micut" ca al meu" ( are un nas normal dar el il vede cam mare), cand mi-a zis mi-au dat lacrimile, pentru ca din chestia asta inteleg ca el imi vede nasul mare, sunt cu el de un an jumate si pana acum nu mi-a zis asa ceva si nici nu ma asteptam sa-mi spuna, eu sunt o persoana mai sensibila si mi-e teama sa nu ajung sa fiu iar complexata din cauza asta, chiar imi trecuse si ma simteam foarte bine... crying

Răspuns Câştigător
| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Imgnineaza-ti ca ai avea nasul mai mic, du-te la oglinda si imagineaza-ti, cum ai arata? Deloc bine, stiu straight face. Nu cred ca el a spus-o intentionat. Asa esti tu construita, si nu trebuie sa vezi vorba asta ca un blestem, fiindca nasul tau te face mai frumoasa de fapt, nu mai urata. Cum ai fi aratat cu un nas strivit? Poarta o discutie cu el, si spune-i sa-ti spuna sincer daca el crede ca ai nasul mare. Eu nu cred, daca spune ca da, se refera ca e mare pe langa alte nasuri, dar pentru fata ta e perfect. Am vazut la televizor femei cu un nas mult mai gigant decat probabil ca ai tu. Sunt multi oameni cu probleme mult mai grave, deci bucurate ca Dumnezeu te-a lasat sanatoasa si frumoasa.
Sper ca te-am ajutat, bafta happy.

| amme explică (pentru XDarkAngel):

Eu imi vad nasul perfect pentru fata mea, probabil daca as avea capul cat o minge de tenis de masa mi s-ar parea imens big grin, dar se potriveste cu fata...numai ca m-am simtit oarecum prost cand mi-a zis, multumesc de ajutor :*

4 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Esti frumoasa cum te-a creat dumnezeu

| Triple3XH a răspuns:

Eu sunt convinsa ca esti frumoasa asa cum esti.Tie trebuie sa-ti placa cum arati nu celorlalti

| cameliaelena9 a răspuns:

Vrea doar sa te supere nu-i da atentie fiecare om are constructia lui si sunt sigura ca nu ai nasul mare.el vrea sa te chinuiasca un pic