| Ralucaa53 a întrebat:

Am 18 ani și sunt la liceu. Totul frumos pana acum doar că îmi place de un coleg de clasa. Mi se pare uneori că e reciproc adică râdem împreună, vorbim, stam uneori în aceeași banca, petrecem destul de mult timp impreuna, uneori vine la mine și mă întreabă lucruri banale, l-am prins odată uitandu-se la mine, mergem împreună acasa și în loc să îmi zică pa sau ceao îmi spune te pup și multe altele dar poate mă înșel și el nu mă vede decât ca pe o simpla prietena. Cum as putea sa îmi dau seama daca e reciproc sentimentul sau sunt doar o simpla amica?

Răspuns Apreciat de Editori
| Katie1356 a răspuns:

E clar ca e atasat de tine din ce spui. Acum, pentru a afla daca atasarea e de tip colegial sau amoros, poti incerca fie sa faci tu un pas in directia asta, sa il iei de mana in drum spre casa de exemplu, pentru a vedea cum reactioneaza, fie sa te indepartezi putin de el, sa vezi daca iti va cauta prezenta sau se va orienta spre altcineva. Mult succes!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori asta ori doar te vede ca pe o amică și un flirt ocazional de plictiseală. dă-i semne cumva clare dar totuși subtile că-l placi și vezi cum reacționează

| Mosotti a răspuns:

E f simplu, incearca asa discret sa-l saruti sa vezi sta? Baga-te asa putin in el, ia-l in brate, nu e nevoie sa te complici sa-l faci gelos. Daca se uita la tine e clar ca te cam place, in general cand un baiat baga in seama o fata, in 95 % din cazuri o face ca o place, sa tii minte asta.

| zzAndre a răspuns:

Incearca sa-l faci putin gelos, daca iti iese inseamna ca te place daca nu ghinion pe fond de nesansa