| AlexandraIleana a întrebat:

Am o intrebare in care am o nelamurire. Pana acum 2 zile am fost cu un baiat 9 luni de zile(eu m-am despartit de el). Din cauza faptului ca mi-am dat seama ca doar eu am pus suflet in relatia asta si de fapt sexul a ajutat relatia asta. Pe la inceputul relatiei in primele 3-4 luni eram asa de indragostita de el, ma gandeam mereu la el, si la liceu imi imaginam tot felul si incet incet parca nu am mai facut chestia asta. Nu mai eram asa de fericita cu el si nu ma mai gandeam asa mult la el dar totusi am ramas cu el pentru ca l-am iubit. Si acum cateva zile mi-am pus niste intrebari care n-au raspuns. El nu mi-a dat de inteles ca o sa facem ceva sa fim si pe viitor pe tot timpul acestei relatii ci mi-a dat de inteles ca-i doar de moment. Cand m-am despartit de el (din cauza faptului ca s-a cam dat de gol ca cam sexul ajuta toata relatia asta) mi-a spus ca nu tare avem lucruri in comun dar le-am putea dezvolta. Si i-am spus ca daca acuma nu avem lucruri in comun cum ne-am intelege pe parcurs? Si asa m-am despartit de el. Intrebarea este: Oare de ce nu sunt trista si asa mai departe? Pur si simplu n-am nimic si cand imi mai vine gandul la el pur si simplu mi scarba intr-un fel. Oare din cauza ca cu timpul nu a mai fost asa de dragut cu mine? Bine, imi tot zicea ca ma iubeste etc dar pur si simplu aproape in fiecare zi eram stresata sau nervoasa din cauza lui si tot ne certam din nimicuri de o vreme incoace. (eram si la distanta, problema nu era ca ne vedeam rar.Mai mergeam eu la el sau invers). Cand m-am despartit iarasi acum doua luni de el de doua ori din cauza faptului ca ma supara si asa mai departe s-a intors la mine gen ca se schimba etc si l-am iertat pentru ca l-am iubit. Alta intrebare... oare a fost iubire intre noi? Si nu inteleg de ce nu sunt trista si asa mai departe..ca a fost si primul pentru mine.

Răspuns Câştigător
| cristina790 a răspuns:

In acest moment tu nu simti niciun fel de regret sau vreun sentiment de regret datorita faptului ca relatia nu a fost benefica pentru tine.Nu ti-a adus niciun fel de fericire, mandrie sau implinire decat in primele luni.Eu te sfatuiesc ca pe viitor sa nu mai lasi sa treaca atata timp, inteleg ca l-ai iubit dar din momentul in care ai realizat ca nu e nimic bine, ca totul e de dragul sexului trebuia sa pui punct.Gandeste-te la un singur motiv: in acest timp iti puteau fi deschise alte porti.Succes pe viitor, pupici

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa fii fericita din moment ce reusesti sa gandesti astfel, sa nu regreti cele intamplate. Acest comportament denota o gandire pozitiva mai flexibila cu adevarat liberala si iti va fi de folos in viata.Chiar daca intre voi a exista la un moment dat o poveste de iubire se pare ca din cauza firi diferite nu ar fi avut nicio sansa de reusita indelungata.

| GabryeluL a răspuns:

Parerea mea este ca te-ai plictisit de el pentru ca te supara s.a.m.d. Probabil de asta nu esti trista. ( parerea mea )